Już każdy może zagrać w betę Gwinta – wiedźmińskiej karcianki

Już każdy może zagrać w betę Gwinta – wiedźmińskiej karcianki

Już każdy może zagrać w betę Gwinta – wiedźmińskiej karcianki
24.05.2017 16:11, aktualizacja: 24.05.2017 18:00

Miłośnicy karcianek i Wiedźmina mogą zacierać ręce – już ruszyła otwarta beta gry Gwint i mogą w nią zagrać wszyscy chętni. Będzie można w nią zagrać na Xboksie One, Windowsie 10 i PlayStation 4 za darmo.

Wiedźmińska gra karciana została zaprojektowana na podstawie minigry z ostatniej części gry o Wiedźminie. To klasyczna karcianka, w której gracz musi wybrać frakcję (Nilfgaard, Scoia'tael, Skellige, Północne Rubieże i Potwory), do której się przyłączy i zbudować swoją talię według określonych zasad. Każda z frakcji ma inny styl gry, można też będzie korzystać z interesującego mechanizmu budowania własnych kart. Nilfgaard dysponuje szpiegami i skrytobójcami, Potwory siłami natury, Skellige żywiołami i przywracaniem wojowników z zaświatów, Północne Rubieże mają system promocji żołnierzy i zdolność przebijania się przez szeregi wroga, zaś Scoia'tael atakują z ukrycia i walczą do ostatniej kropli krwi.

[BETA VIDEO] GWENT: THE WITCHER CARD GAME | A round of GWENT in 60 seconds [EU]

Oczywiście będzie mógł korzystać tylko z posiadanych kart. Daje to duże pole do popisu przy projektowaniu specjalnych wydarzeń, w których można zdobyć karty, ale też zakupów w grze. Grać będzie można ze znajomymi, samemu podejmując wyzwania w określonych scenariuszach, a także w turniejach rankingowych. Gra wymaga nie tylko dobrania sobie silnej talii, ale też umiejętnego planowania kolejności zagrywania kart z ręki. W przeciwieństwie do znanego wielu graczom Hearthstone'a, nie ma tu kosztu zagrywania kart, ale za to mamy 3 linie starcia – walki wręcz, na dystans i oblężenia. Są karty i efekty, które działają tylko na jednej linii, co daje dodatkowy element

Obraz
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Do otwartej bety można zapisać się już teraz, podając dan logowania w serwisie GOG na stronie gry. Wytyczne dotyczące zgłaszania błędów, które na pewno się pojawią, znajdziecie na forum. Przy budowaniu talii warto też zaglądać do bazy kart i kreatora talii.

Premierę Gwinta uświetni specjalne wydarzenie na Twitchu, na kanale CD Projekt RED. Wezmą w nim udział znani streamerzy i pracownicy CD Projekt RED, którzy postarają się odpowiedzieć na pytania widzów.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)