Już mamy Androida 4.0 na x86

Już mamy Androida 4.0 na x86

01.12.2011 13:07, aktualizacja: 02.12.2011 09:54

Grupa prowadząca projekt Android-x86 ogłosiła wydanie pierwszej swojej, a zarazem pierwszej ogólnodostępnej wersji Androida 4.0 zoptymalizowanego dla architektury x86.

Ice Cream Sandwich dla x86 został zbudowany w oparciu o Androida 4.0.1. Źródła zostały umieszczone na Githubie, skąd można je pobrać korzystając z instrukcji wysłanej przez jednego z deweloperów. W dziale pobierania projektu można już znaleźć również obraz instalacyjny dla urządzeń opartych o platformę AMD Brazos.

Należy mieć na uwadze, że jest to wydanie deweloperskie przeznaczone do testów. Nie da się go jeszcze używać codziennie, gdyż nie działa dźwięk, nie da się skorzystać z aparatu oraz przewodowej karty sieciowe. Można za to testować w pełni zaimplementowaną obsługę Wi-Fi, gesty wielodotykowe oraz akcelerację sprzętową dla OpenGL ES na kartach AMD Radeon. Akceleracja sprzętowa nie jest dostępna na urządzeniach z układami Intela.

Prace nad przeniesieniem Androida 4.0 na architekturę x86 prowadzi również Intel, któremu pomaga Google. Intel skorzysta na przygotowaniu kolejnej wersji Androida dla procesorów Atom, gdyż umożliwi to sprzedaż netbooków z tym systemem, który z pewnością poradzi sobie na nich lepiej, niż dostępny na niektórych modelach z tego roku Android 2.x. AMD oficjalnie nie próbuje konkurować na tym polu z Intelem, ale mówi się, że trochę pomagał projektowi Android-x86. Konkurent Intela prawdopodobnie podarował grupie programistów tablety do testowania ich kompilacji, a niektórzy mówią, że AMD również sięgnął do portfela, aby wesprzeć projekt.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)