Już ponad połowa Polakow korzysta z Internetu

24.11.2011 12:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według badania Net Track już ponad połowa Polaków regularnie korzysta z Internetu.

Z 16,65 miliona Polaków, którzy korzystają z Internetu, aż 70% łączy się z Siecią codziennie lub prawie codziennie. Kilka razy w tygodniu do Internetu zagląda 20% użytkowników. Z Internetu korzystamy głównie w domu (95%), a na drugiem miejscu jest oczywiście praca (20%). Nie zaskakuje również rozkład wiekowy polskich Internautów. Najwięcej, bo aż 39% użytkowników Internetu, ma od 25 do 39 lat, a w sąsiadujących grupach wiekowych — 15-24 lata i 40-59 lat — znajduje się po 28% użytkowników. Najwięcej użytkowników Internetu w Polsce ma wykształcenie średnie (41%) i wyższe (29%).

W badaniu respondenci byli również pytani o popularne strony internetowe. Co ciekawe, Google kojarzy tylko 58,6% ankietowanych. Na kolejnych pozycjach znalazły się Allegro (52,5%) i Onet (41%), również z niewysokimi wynikami. Wyniki wzbudzają refleksję na temat wiedzy użytkowników dotyczącej pojęć, jak adres strony i wyszukiwarka.

Badanie Net Track przeprowadzane jest co miesiąc od 2000 roku i ma na celu monitorowanie stanu rozwoju zasięgu Internetu w Polsce oraz trendy w korzystaniu z tego medium. Respondenci to reprezentatywna grupa 40 tysięcy osób w wieku 15-75 lat w skali roku.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)