Kadu 0.11.0 z wygodniejszą obsługą konferencji i szybszą historią

06.02.2012 11:51, aktual.: 07.02.2012 10:41

Ukazała się kolejna wersja Kadu — wieloplatformowej alternatywy dla Gadu-Gadu. Wersja 0.11.0 programu powstawała 4 miesiące. Poprawiono w niej przede wszystkim obsługę czatów grupowych i historii rozmów.

Kadu od lat obsługuje grupowe rozmowy Gadu-Gadu, ale dopiero w tej wersji ich obsługa jest wygodna. Przede wszystkim w Kadu 0.11.0 istnieje możliwość dodania konferencji do listy kontaktów i przydzielania ich do grup. Rozpoczynanie nowych konferencji jest teraz możliwe z poziomu nowego okienka, dzięki czemu nie trzeba już przebijać się przez całą listę kontaktów aby wybrać uczestników rozmowy. Konferencje trafią do menu „Ostatnie rozmowy” i do okna historii. A skoro już o historii mowa, w tej wersji programu zmienił się format zapisu historii rozmów. Obecnie pliki są dużo mniejsze i dzięki temu szybciej się wczytują. Dodatkowo wczytywanie starszych wiadomości do okna rozmowy odbywa się asynchronicznie, dzięki czemu okno nie staje się nieaktywne na czas wczytania historii.

Nie obeszło się oczywiście bez poprawek stabilności i drobnych zmian w wyglądzie programu. Warto zwrócić uwagę na nową konfigurację serwerów proxy — w najnowszej wersji konfiguracja może być współdzielona między protokołami i aplikacją SMS. Szczegółowe informacje o zmianach, a także zrzuty ekranu najnowszej wersji Kadu można znaleźć na stronie projektu.

Kadu 0.11.0 można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows, Linux i Mac OS X. Dostępna jest również kompilacja programu dla Nokii N900.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)