Kadu 0.6.5.4 z obsługą długich numerów Gadu-Gadu

Kadu 0.6.5.4 z obsługą długich numerów Gadu-Gadu

Wojciech Kowasz
09.02.2010 12:27, aktualizacja: 09.02.2010 12:45

Pojawiło się stabilne wydanie komunikatora Kadu 0.6.5.4 z obsługą tzw. długich numerów Gadu-Gadu.

Kadu to jeden z najpopularniejszych klientów sieci Gadu-Gadu dla systemu Linux. Powstał jako projekt wykorzystujący API środowiska graficznego KDE, ale z czasem się od niego uniezależnił i obecnie można go używać na wielu innych systemach uniksopodobnych - takich jak Mac OS. Jest to w pełni funkcjonalny komunikator wyposażony w obsługę konferencji, animowanych emotikonów, powiadomień dźwiękowych, przesyłania plików, wysyłania wiadomości SMS oraz szyfrowania pogawędek przy użyciu OpenSSL.

Najważniejsza zmiana w najnowszym wydaniu to właśnie możliwość prowadzenia rozmów z osobami z sieci Gadu-Gadu, które otrzymały nowe, tzw. długie numery powyżej 16,7 mln. Oprócz tego wydłużono maksymalny rozmiar opisu do 255 znaków, pojawiły się nowe statusy "Chętny do rozmowy" oraz "Nie przeszkadzać", naprawiono wysyłanie obrazków i przesyłanie wiadomości SMS przez bramkę Plus GSM. Pełna lista poprawek dostępna jest na oficjalnym forum Kadu. Większość nowości pojawiła się dzięki najnowszej wersji biblioteki libgadu. Są więc one dostępne także dla innych klientów z niej korzystających.

Kadu 0.6.5.4 można pobrać z naszego vortalu w wersjach dla systemu Linux i Mac OS. Z serwerów producenta można także pobrać nieoficjalną wersję Kadu dla Windows.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)