Kalkulator dla filantropów – sposób na obliczenie korzystnej darowizny

Kalkulator dla filantropów – sposób na obliczenie korzystnej darowizny

Kalkulator dla filantropów pomoże obliczyć korzystną darowiznę, fot. Pixabay
Kalkulator dla filantropów pomoże obliczyć korzystną darowiznę, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
21.10.2019 20:16

Pomoc charytatywna to coraz częściej wybierana metoda wsparcia najbardziej potrzebujących. Jak wynika ze statystyk CBOS, tylko w 2018 roku prawie 75 proc. Polaków zdecydowało się przekazać jakieś środki na rzecz biedniejszych.

Nie każdy wie, że tego typu darowizna to plus nie tylko dla obdarowanego. Darczyńcom może to przynieść wymierne korzyści podatkowe. Aby pomóc filantropom, w sieci pojawił się prosty, darmowy kalkulator. To pierwsze takie narzędzie w Polsce i tej części Europy, które pomoże wyliczyć kwotę darowizny w taki sposób, by uzyskać maksymalną ulgę podatkową.

Przykładowa kalkulacja z kalkulatora dla filantropów.
Przykładowa kalkulacja z kalkulatora dla filantropów.

Twórcy narzędzia chcą zachęcić filantropów do świadomego planowania swoich zasobów przeznaczanych na pomaganie. Opisywany kalkulator działa z uwzględnieniem prawa podatkowego obowiązującego w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech.

– Ustawodawstwo w zakresie filantropii jest na tyle skomplikowane, że podatnicy mogą mieć problemy z zaplanowaniem wydatków na cele charytatywne w kontekście podatkowym – mówi Anna Korzeniewska z Social Impact Alliance for Central & Eastern Europe. – Filantropom potrzebne są narzędzia, wiedza i doradztwo, dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć dla nich praktyczne narzędzie, z którego może skorzystać każdy zainteresowany pomaganiem...

W kalkulatorze użytkownik podaje szacowany roczny dochód i rodzaj podatku, w efekcie otrzymując informację o maksymalnej kwocie darowizny, którą będzie można odliczyć w zeznaniu podatkowym. Kalkulator zadziała nie tylko w przypadku osób fizycznych – obliczenia mogą dotyczyć także firm.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)