"Kanarkowy" Chrome, czyli beta bety dla deweloperów

Strona główna"Kanarkowy" Chrome, czyli beta bety dla deweloperów
26.07.2010 14:29
Redakcja
Redakcja

Dla prawdziwego miłośnika przeglądarki Chrome wersja deweloperska - udostępniająca najwięcej funkcji kosztem stabilności - to może być za mało. Dla takich właśnie użytkowników oraz programistów Google rozpoczyna wydawanie kompilacji canary - czwartej obok stabilnej, beta i deweloperskiej wersji przeglądarki.

Obecnie Chrome Canary dostępny jest tylko dla użytkowników systemu Windows. „Kanarek” jest również przeznaczony dla deweloperów, ale głównie jako źródło informacji o najnowszych funkcjach wprowadzanych przez Google. Jak czytamy na blogu Google Operating System, ta wersja przeglądarki będzie najczęściej aktualizowana - średnio raz dziennie. Dla porównania wersje deweloperskie pojawiają się mniej więcej co dwa tygodnie. Minusem takiego rozwiązania będą liczne luki czy błędy w Chrome, na które mogą być narażeni użytkownicy. Zdecydowanie nie jest to więc wydanie dla każdego i radzimy dobrze zastanowić się przed podjęciem decyzji o jego codziennym użytkowaniu.

Chrome Canary pozwala na synchronizację zakładek, preferencji czy motywów i rozszerzeń z innymi wersjami przeglądarki zainstalowanymi w komputerze użytkownika. W przyszłości wprowadzona zostanie również synchronizacja haseł i historii przeglądania. Google przed trzema dniami zapowiedział, że częściej będzie aktualizować także stabilne wersje swojej przeglądarki. Wkrótce można spodziewać się wprowadzenia wersji beta Chrome 6.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)