"Kanarkowy" Chrome, czyli beta bety dla deweloperów

"Kanarkowy" Chrome, czyli beta bety dla deweloperów

Redakcja
26.07.2010 14:29

Dla prawdziwego miłośnika przeglądarki Chrome wersja deweloperska - udostępniająca najwięcej funkcji kosztem stabilności - to może być za mało. Dla takich właśnie użytkowników oraz programistów Google rozpoczyna wydawanie kompilacji canary - czwartej obok stabilnej, beta i deweloperskiej wersji przeglądarki.

Obecnie Chrome Canary dostępny jest tylko dla użytkowników systemu Windows. „Kanarek” jest również przeznaczony dla deweloperów, ale głównie jako źródło informacji o najnowszych funkcjach wprowadzanych przez Google. Jak czytamy na blogu Google Operating System, ta wersja przeglądarki będzie najczęściej aktualizowana - średnio raz dziennie. Dla porównania wersje deweloperskie pojawiają się mniej więcej co dwa tygodnie. Minusem takiego rozwiązania będą liczne luki czy błędy w Chrome, na które mogą być narażeni użytkownicy. Zdecydowanie nie jest to więc wydanie dla każdego i radzimy dobrze zastanowić się przed podjęciem decyzji o jego codziennym użytkowaniu.

Chrome Canary pozwala na synchronizację zakładek, preferencji czy motywów i rozszerzeń z innymi wersjami przeglądarki zainstalowanymi w komputerze użytkownika. W przyszłości wprowadzona zostanie również synchronizacja haseł i historii przeglądania. Google przed trzema dniami zapowiedział, że częściej będzie aktualizować także stabilne wersje swojej przeglądarki. Wkrótce można spodziewać się wprowadzenia wersji beta Chrome 6.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)