Kaspersky przedłuża współpracę z Interpolem i będzie szkolić jego personel

Kaspersky przedłuża współpracę z Interpolem i będzie szkolić jego personel

Jewgienij Kasperski przedłużył współpracę z Interpolem (Getty Images)
Jewgienij Kasperski przedłużył współpracę z Interpolem (Getty Images)
Oskar Ziomek
03.07.2019 11:54

Firma Kaspersky, kojarzona przez wielu z oprogramowaniem antywirusowym, będzie kontynuować współpracę z Interpolem. Dyrektor generalny firmy – Jewgienij Kasperski oraz Tim Morris, dyrektor wykonawczy Służb Policyjnych w Interpolu, podpisali porozumienie określające zasady dalszej współpracy.

O szczegółach czytamy w informacji prasowej Kaspersky'ego. Podpisane porozumienie to kontynuacja wspólnych działań, które trwają od kilku lat – pierwsze takie porozumienie podpisano jeszcze w 2014 roku.

W ramach przedłużenia współpracy, Kaspersky będzie szkolić pracowników Interpolu. Ponadto zapewni swoje dane z analizy wielu zagrożeń, co powinno wpłynąć na skuteczność zwalczania cyberprzestępczości. Firmy będą wymieniać między sobą także inne informacje i technologię.

Kaspersky Free – darmowy antywirus dostępny do pobrania z naszego katalogu.
Kaspersky Free – darmowy antywirus dostępny do pobrania z naszego katalogu.

- Pojawienie się zaawansowanych cyberugrupowań oznacza, że współpraca oraz wymiana wiedzy eksperckiej w środowisku stała się jeszcze bardziej istotna – komentował Jewgienij Kasperski po podpisaniu porozumienia. - Jesteśmy podekscytowani, że będziemy kontynuować współpracę z Interpolem oraz wspierać organy ścigania przy pomocy informacji i technologii niezbędnych do zwalczania cyberprzestępczości na całym świecie.

Firma Kaspersky podkreśla przy tym, że dostrzega transgraniczny charakter cyberprzestępczości i regularnie współpracuje nie tylko z Interpolem, ale także innymi organizacjami, wspierając je w wykrywaniu i zwalczaniu zagrożeń.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)