WindowsBezpieczeństwoSkanery i szczepionki antywirusoweKaspersky ScatterDecryptor
Kaspersky ScatterDecryptor ikona

Kaspersky ScatterDecryptor2.0.1.5

Producentem tego programu jest firma rosyjska lub inna bezpośrednio z nią powiązana. Z uwagi na sytuację w Ukrainie, redakcja zaleca stosowanie innych aplikacji. Więcej o potencjalnych zagrożeniach dotyczących rosyjskiego oprogramowania można przeczytać w naszej analizie.
zabezpiecz pobieranie

Kaspersky ScatterDecryptor to niewielkie i darmowe narzędzie, z pomocą którego w szybki sposób odzyskamy dostęp do danych zaszyfrowanych przez konia trojańskiego o nazwie Scatter.

Działanie wspomnianego szkodnika jest bardzo proste - ma on za zadanie skutecznie utrudnić użytkownikowi pracę z cennymi dla niego plikami. Ograniczenie to najczęściej zdejmowane jest gdy ofiara zdecyduje się na opłacenie "okupu" na rzecz twórcy szkodnika. Scatter potrafi skutecznie szyfrować losowe dane na dysku - mogą to być cenne dokumenty firmowe itp. O infekcji tym trojanem świadczyć może obecność na dysku plików z rozszerzeniami .pzdc, .crypt oraz .good.

Kaspersky ScatterDecryptor to niezwykle przydatne narzędzie dla osób, które stały się ofiarą Scatter. Program po uruchomieniu skanuje zawartość dysków twardych w poszukiwaniu zaszyfrowanych danych, a następnie umożliwia ich odszyfrowanie, a co za tym idzie dostęp do utraconych danych.

Warto zaznaczyć, że Kaspersky ScatterDecryptor nie uchroni nas przed infekcją, a jedynie odblokuje wcześniej zaszyfrowane pliki.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
1.01 ocena
Twoja ocena
ProducentKaspersky Lab
Liczba pobrań316
Data aktualizacji3 gru 2018
Rozmiar pliku1.48 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Kaspersky ScatterDecryptor ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)