WindowsBezpieczeństwoSkanery i szczepionki antywirusoweKaspersky ScraperDecryptor
Kaspersky ScraperDecryptor ikona

Kaspersky ScraperDecryptor1.0.0.4

Producentem tego programu jest firma rosyjska lub inna bezpośrednio z nią powiązana. Z uwagi na sytuację w Ukrainie, redakcja zaleca stosowanie innych aplikacji. Więcej o potencjalnych zagrożeniach dotyczących rosyjskiego oprogramowania można przeczytać w naszej analizie.
zabezpiecz pobieranie

Kaspersky ScraperDecryptor to niewielkie i darmowe narzędzie, pozwalające w łatwy sposób odzyskać dostęp do danych zaszyfrowanych przez konia trojańskiego o nazwie Scraper.

Działanie wspomnianego szkodnika jest bardzo proste - ma on za zadanie skutecznie utrudnić użytkownikowi pracę z cennymi dla niego plikami. Ograniczenie to najczęściej zdejmowane jest gdy ofiara zdecyduje się na opłacenie "okupu" na rzecz twórcy szkodnika. Scraper potrafi skutecznie szyfrować losowe dane użytkownika. Aby odzyskać w ten sposób utracone dane twórca szkodnika wymusza uiszczenie odpowiedniej opłaty, w zamian której prześle ofierze aplikację do odszyfrowania danych.

Kaspersky Kaspersky ScraperDecryptor to niezwykle przydatne narzędzie dla osób, które stały się ofiarą Scraper. Program po uruchomieniu skanuje zawartość dysków twardych w poszukiwaniu zaszyfrowanych danych, a następnie umożliwia ich odszyfrowanie, a co za tym idzie dostęp do utraconych danych.

Warto zaznaczyć, że Kaspersky ScraperDecryptor nie uchroni nas przed infekcją, a jedynie odblokuje wcześniej zaszyfrowane pliki.

Obraz
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentKaspersky Lab
Liczba pobrań347
Data aktualizacji3 gru 2018
Rozmiar pliku0.50 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Kaspersky ScraperDecryptor ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)