Kaspersky wydał VPN dla Androida. Sam wykryje, czy jest potrzebny

Strona głównaKaspersky wydał VPN dla Androida. Sam wykryje, czy jest potrzebny
14.08.2017 19:28
Kaspersky wydał VPN dla Androida. Sam wykryje, czy jest potrzebny

Kaspersky udostępnił wersję testową swojego VPN-a dla Androida, czyli Kaspersky Secure Connection, zapewniającego dodatkowe zabezpieczenie ruchu sieciowego. Dzięki niemu można skorzystać z szyfrowania wszystkich przesyłanych danych, uchronić się przed podsłuchem, ukryć swoje IP i położenie.

bEKTdrCJ

Najciekawsze jest jednak to, że aplikacja może podpowiedzieć, że należy uruchomić VPN, jeśli sieć nie jest dostatecznie zabezpieczona, a odwiedzane strony zawierają wrażliwe informacje. Można także ustawić indywidualne reguły dla wybranych aplikacji i odwiedzanych stron. Aplikacja może przypominać o włączeniu VPN-a na przykład za każdym razem, gdy korzystamy z bankowości mobilnej. Kaspersky twierdzi, że aż 28% sieci WiFi na świecie nie ma dostatecznych zabezpieczeń.

Kaspersky Secure Connection jest prosty w użyciu i przyjazny – wystarczy przyznać mu odpowiednie uprawnienia i zalogować się na swoje konto w usługach Kaspersky, by móc jednym dotknięciem nawiązywać połączenie. Cały ruch zostanie zaszyfrowany, dzięki czemu można bez obaw korzystać z Internetu nawet po połączeniu z publicznymi hotspotami. Aplikacja może też pomóc obchodzić ograniczenia geograficzne, gdyż w ustawieniach można wybrać kraj, w którym znajduje się serwer „wyjściowy”.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja nie zapisuje żadnych danych o ruchu, odwiedzonych stronach i działaniach w Sieci. Zlicza jedynie przesłane dane, co jest potrzebne do zachowania limitu dziennego, bowiem za darmo można przesłać przez VPN 200 MB (300 jeśli użytkownik założy nowe konto przez aplikację). Więcej można dokupić w aplikacji lub na stronie, po zalogowaniu na swoje konto. Jest też możliwość zniesienia limitów i korzystania z VPN-a na kilku urządzeniach.

350203352418052033

Warto też wspomnieć, że konto w usługach Kaspersky pozwala na zarządzanie wszystkimi aplikacjami na komputerach i urządzeniach mobilnych w jednym miejscu, łącznie z monitorowaniem aktywności dzieci, jeśli na ich urządzeniach zainstalowane zostanie oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej.

bEKTdrCL

Kaspersky Secure Connection znajdziecie w naszej bazie aplikacji dla Androida. Nie jest to jeszcze wersja stabilna, można ją pobrać jako „wczesny dostęp”.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEKTdrDH