WindowsBezpieczeństwoSkanery i szczepionki antywirusoweKaspersky XoristDecryptor
Kaspersky XoristDecryptor ikona

Kaspersky XoristDecryptor2.5.4.3

Producentem tego programu jest firma rosyjska lub inna bezpośrednio z nią powiązana. Z uwagi na sytuację w Ukrainie, redakcja zaleca stosowanie innych aplikacji. Więcej o potencjalnych zagrożeniach dotyczących rosyjskiego oprogramowania można przeczytać w naszej analizie.
zabezpiecz pobieranie

Kaspersky XoristDecryptor to niewielkie i darmowe narzędzie, pozwalające w łatwy sposób usunąć z komputera konia trojańskiego o nazwie Xorist.

Działanie wspomnianego szkodnika jest bardzo proste - ma on za zadanie skutecznie uniemożliwić użytkownikowi codzienną pracę z komputerem. Ograniczenie to najczęściej zdejmowane jest gdy ofiara zdecyduje się na opłacenie "okupu" na rzecz twórcy szkodnika. Xorist potrafi skutecznie szyfrować losowe dane na dysku - mogą to być cenne dokumenty, jak również pliki systemowe, skutecznie ograniczając funkcjonalność Windowsa. O infekcji tym ransomware świadczyć może obecność pliku 'CryptLogFile.txt' w folderze Windows lub pliki 'Read Me: how to decrypt files' i 'Прочти Меня - как расшифровать файлы' ulokowane na woluminie systemowym.

Kaspersky XoristDecryptor to niezwykle przydatne narzędzie dla osób, które stały się ofiarą Rakhni. Program po uruchomieniu skanuje zawartość dysków twardych w poszukiwaniu zaszyfrowanych danych, a następnie umożliwia ich odszyfrowanie, a co za tym idzie dostęp do utraconych danych i przywrócenie systemu Windows do normalnego stanu.

Warto zaznaczyć, że Kaspersky XoristDecryptor nie uchroni nas przed infekcją, a jedynie odblokuje wcześniej zaszyfrowane pliki. Poza wspomnianym koniem trojańskim narzędzie pozwala również odszyfrowywać dane zablokowane przez takie szkodniki jak Cryit oraz Vandev.

Obraz
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentKaspersky Lab
Liczba pobrań472
Data aktualizacji3 gru 2018
Rozmiar pliku0.83 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Kaspersky XoristDecryptor ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)