Katalog czcionek Google teraz z nową przeglądarką

Katalog czcionek Google teraz z nową przeglądarką

Wojciech Cybulski
29.07.2010 11:42

Google poinformował na łamach firmowego bloga o udostępnieniu deweloperom przeglądarki czcionek, która pozwala w prosty sposób testować fonty zgromadzone w Katalogu Czcionek Google.

Przeglądarka pozwala na swobodne testowanie czcionek zgromadzonych w katalogu - możemy regulować takie ustawienia jak rozmiar fontu, dekoracja, odległości między wierszami i literami oraz cień pod tekstem. Podczas dostosowywania czcionki do swoich potrzeb w czasie rzeczywistym generowany jest kod CSS pozwalający w prosty sposób wykorzystać dany font na własnej stronie internetowej. Wszystko, co musimy zrobić, to skopiować wygenerowany link do czcionki i ustawienia CSS, a następnie wkleić go do źródła naszego serwisu internetowego. Jeżeli chcemy przekonać się, jak dany krój prezentuje bez towarzyszącego mu paska ustawień, wygenerowanego kodu i tła w kratkę, wystarczy że klikniemy w link "Toggle controls" zlokalizowany w prawym górnym rogu przeglądarki fontów.

Wszystkie czcionki umieszczone w Font Directory są udostępniane za pośrednictwem serwerów Google na licencji Open Source i mogą być użyte na dowolnej stronie internetowej. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu Google Font API, które jest zgodne z Chrome 4.249.4, Firefox 3.5, Safari 3.1, Opera 10.5, Internet Explorer 6 oraz każdym nowszym wydaniem tych przeglądarek.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)