KDE 5.10 dostępne: przydatne poprawki w przenoszeniu plików

KDE 5.10 dostępne: przydatne poprawki w przenoszeniu plików

KDE 5.10 dostępne: przydatne poprawki w przenoszeniu plików
30.05.2017 17:58

Pojawiła się nowa wersja jednego z najpopularniejszych, zapewne najładniejszych i z cała pewnością jednego z najbardziej rozbudowanych środowisk graficznych. KDE Plasma dostępna jest już w wersji 5.10.

Największą nowością w nowym wydaniu jest nowy mechanizm przenoszenia plików do folderów. Odtąd przy przenoszeniu metodą przeciągnij i upuść, zobaczymy pogląd zawartości katalogów. W przypadku zwykłego przenoszenia pliku do folderów ma to w zasadzie tylko wartość estetyczną. Nowość zostanie jednak doceniona przy przenoszeniu do podkatalogu: wówczas trudno przecenić wygodę wyświetlania kolejnych folderów.

Obraz

To zresztą niejedyne usprawnienia przenoszenia: pliki można przeciągać na pulpit z menu KDE, po czym wyświetlone zostaną menu pozwalające na skopiowanie, przenoszenie, etc. Zmiany obejmują także pasek zadań, w którym od wersji 5.10 możliwe jest wygodne grupowanie instancji tej samej aplikacji za pomocą kliknięcia środkowym przyciskiem myszy.

Nowości pojawiły się także na ekranie blokady, na którym odtąd będzie można korzystać z wirtualnej klawiatury oraz obsługiwać odtwarzaną muzykę. Ta zresztą będzie automatycznie pauzowana, gdy praca systemu zostanie zawieszona. Drobną, ale przydatną nowością jest wyświetlanie w wyszukiwarce sklepu z oprogramowaniem propozycji niezainstalowanych aplikacji.

Plasma 5.10

To tylko najważniejsze zmiany w nowej wersji tego środowiska graficznego. Mniejszych nowości oraz poprawek jest znacznie więcej, a z ich pełną listą można zapoznać się na oficjalnej stronie KDE.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (162)