Keyboard for Excel: „poważna praca” na tablecie będzie jeszcze łatwiejsza

Keyboard for Excel: „poważna praca” na tablecie będzie jeszcze łatwiejsza

Keyboard for Excel: „poważna praca” na tablecie będzie jeszcze łatwiejsza
Redakcja
26.02.2015 17:52

Dzięki najnowszej aplikacji wydanej przez firmę Microsoft dla systemu Android, praca w mobilnym pakiecie biurowym może być jeszcze łatwiejsza. Wszystko za sprawą dedykowanej Excelowi klawiaturze ekranowej, która niestety z nieznanych przyczyn jest dostępna póki co tylko dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych.

Korporacja uznała najwyraźniej, że do tzw. „poważnej pracy” wcale nie potrzebujemy większego ekranu i klawiatury fizycznej, wystarczy odpowiednia klawiatura wirtualna. Keyboard for Excel to aplikacja, jaka wyszła spod ręki zespołu Microsoft Garage. Według producenta została zoptymalizowana do wprowadzania danych numerycznych i znacznie ułatwia pracę z programem Microsoft Excel na tabletach. Nie posiada ona słownika, opcji pisania gestami, personalizacji podpowiadanych słów, czy jakichkolwiek opcji konfiguracyjnych. Jej potencjał ma oddawać dodatkowy klawisz TAB, a także wydzielony blok numeryczny w widoku poziomym.

Obraz

Klawiaturę można zainstalować na Androidzie 4.0 i nowszych wersjach tego systemu, ale są i inne, nieco dziwne ograniczenia. Obecnie klawiatura jest dostępna tylko dla użytkowników z USA, którzy korzystają w systemie z języka angielskiego. Takie ograniczenie nie jest łatwe do zrozumienia. Przecież klawiatura jest bardzo prosta, nie zapewnia żadnego słownika, a mobilna wersja pakietu biurowego Office jest dostępna w wielu innych krajach, w tym i w Polsce. Od niemal miesiąca pakiet jest natomiast dostępny dla każdego, do tego zupełnie za darmo. Dlaczego więc Microsoft nie dał innym użytkownikom szans do „poważnej pracy” wykonywanej na tablecie? Tego nie wiadomo, ale wiemy, ratunkiem jest instalacja wyciekłego pliku APK. Klawiatura oczywiście działa prawidłowo, na dodatek nie wymaga żadnych specjalnych uprawnień, co jest dosyć rzadkim rozwiązaniem w świecie Androida.

Być może dla niektórych użytkowników taka klawiatura okaże się prawdziwym zbawieniem, ale trudno oczekiwać, aby była w stanie pomóc urządzeniom mobilnym takim jak tablety w realnej zmianie ich zastosowań. Zostały one stworzone do konsumpcji treści, tym bardziej, że program dotyczy przecież Androida, a nie urządzeń hybrydowych z systemem Windows, które ze względu na niewielką wydajność również nie są sprzętem wymarzonym do pracy. Keyboard for Excel można więc traktować raczej jako ciekawostkę - bardzo ograniczoną funkcjonalnie, a na dodatek ze sztucznie ograniczoną grupą odbiorców. Jeżeli mimo wszystko chcecie spróbować, mobilne wersje programów z pakietu office znajdziecie w bazie naszego serwisu: Word, Excel oraz PowerPoint.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)