Kiano Elegance 14.2 Pro – smukły laptop z zestawem programów w sam raz do nowej firmy

Strona główna Aktualności

O autorze

Kiano wprowadza na rynek nowy model laptopa, który może się spodobać przede wszystkim osobom uruchamiającym działalność gospodarczą. Mowa o modelu Elegance 14.2 Pro, w zestawie z którym użytkownik dostaje pakiet programów przydatnych do prowadzenia firmy. Pozostałe cechy laptopa sprawią, że decyzja o zakupie może być dość łatwa: to lekki i atrakcyjny wizualnie sprzęt, który powinien dobrze sprawdzić się w terenie, a jest przy tym stosunkowo tani, więc nie zrujnuje budżetu dopiero co rozpoczętej działalności.

Laptop został wyposażony w ekran IPS o przekątnej 14,1 cala, który oferuje rozdzielczość FullHD. Za wydajność odpowiada natomiast procesor Intel Pentium N4200, 4 GB pamięci DDR3, 32 GB pamięci wewnętrznej eMMC oraz dodatkowy dysk SSD o pojemności 120 GB. Ponadto sprzęt wyposażono w czytnik kart microSD, dzięki któremu pamięć można jeszcze dodatkowo rozszerzyć.

Kiano Elegance 14.2 Pro ma podświetlaną klawiaturę i akumulator o pojemności 8000 mAh, który według producenta ma pozwolić bez przeszkód pracować do 7 godzin z dala od gniazdka sieciowego. Co ciekawe, mimo iż mamy do czynienia ze stosunkowo tanim sprzętem (sugerowana cena to niespełna 1700 złotych), komputer jest atrakcyjny wizualnie. Obudowa jest metalowa, w najgrubszym miejscu ma nieco ponad 13 mm, a całe urządzenie waży 1,3 kg. Producent zadbał także o ciekawy zabieg stylistyczny związany z ekranem: jego boczne ramki mają tylko po 5 mm, co nadaje urządzeniu nowoczesności.

Decydując się na zakup Kiano Elegance 14.2 warto wziąć pod uwagę załączone w zestawie oprogramowanie. Wraz z komputerem klienci dostaną na start pakiet, który pomoże postawić pierwsze kroki w firmie. W zestawie z laptopem znaleźć można bowiem 3-miesięczną licencję na pakiet biurowy Microsoft Office 365 Business, 6-miesięczny dostęp do chmury Azure Backup o pojemności 50 GB, 3-miesięczną licencję na oprogramowanie fillUp do wypełniania, drukowania i wysyłania formularzy firmowych i wreszcie 3-miesięczną licencję na oprogramowanie Subiekt 123, które przyda się do wystawiania faktur i paragonów.

Na koniec warto jeszcze dodać, że komputer działa pod kontrolą Windowsa 10 w rzadko spotykanej w laptopach w tej cenie edycji Pro. Cały pakiet prezentuje się więc ciekawie, a jak jest w praktyce będziemy mieli okazję już niedługo przekonać się sami. Kiano Elegance 14.2 lada dzień trafi do nas bowiem na testy. Recenzję urządzenia będziecie mogli przeczytać na łamach dobrychprogramów już wkrótce.

© dobreprogramy
s