Kibicujesz Polakom na Mistrzostwach Świata w Siatkówce? Uważaj na „darmowy” streaming

Kibicujesz Polakom na Mistrzostwach Świata w Siatkówce? Uważaj na „darmowy” streaming17.09.2014 12:36
Kibicujesz Polakom na Mistrzostwach Świata w Siatkówce? Uważaj na „darmowy” streaming
Łukasz Serafin

Wczorajsza wygrana z Brazylią to niewątpliwie kolejny duży sukces Polaków. Zacięta walka, wielkie emocje i sukcesy naszej reprezentacji to czynniki składające się na tak dużą popularność siatkówki w naszym kraju. Nie bez znaczenia jest również to, że jesteśmy organizatorami tegorocznych Mistrzostw Świata w Siatkówce. Na ten moment zagraniczne media oceniają imprezę bardzo wysoko, co cieszy organizatorów i kibiców.

350125794468784065

Nie milkną jednak krytyczne głosy, dotyczące chyba największej „wtopy” tych mistrzostw, czyli zakodowania sygnału transmisji z imprezy przez telewizję Polsat (nie dotyczy to abonentów Cyfrowego Polsatu). Zawsze w takich sytuacjach, gdy transmisja jest płatna, w Internecie jak przysłowiowe grzyby po deszczu wyrastają „darmowe” strony, które umożliwiają obejrzenie relacji na żywo. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Wpisując w wyszukiwarce frazy związane z konkretnym meczem lub „Mistrzostwa Świata w Siatkówce”, dodając słowo „live”, „streaming” czy „online”, otrzymamy cała masę stron, w których za obejrzenie „darmowej” transmisji live musimy wysłać SMS-a aktywującego. Na wielu stronach widnieje informacja, że jest to koniecznie ze względu na duże zainteresowanie usługą. Choć sztuczek stosowanych przez autorów takich stron jest wiele, to warto zwrócić szczególną uwagę na to, co wypełniamy, jaki regulamin akceptujemy i gdzie podajemy swoje dane.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W większości przypadków wysłanie SMS-a aktywującego dostęp będzie skutkować opłatą abonamentową (cykliczną) lub jednorazową, nawet w kwocie przekraczającej 40 zł. Wszystko zależy od konkretnej strony i regulaminu. W wielu przypadkach regulamin jest napisany w sposób lakoniczny, jak również nie jest wyraźnie widoczny. Informacji dotyczącej opłat za wysłanie SMS-a próżno szukać w formularzu rejestracyjnym. Dodatkowo na stronie niejednokrotnie umieszczony jest, tzw. fake chat – okienko, którego zadaniem jest udawanie prawdziwego okna do rozmów. Najczęściej wyświetlane w nim są oczywiście,pozytywne komentarze dotyczące usługi. Ma to za zadanie zwabić potencjalnego klienta. Przykładem serwisu korzystającego z takiego rozwiązania jest livestream365.pl.

350125794469046209

Poszukującym transmisji z rozgrywek zalecamy ostrożność. Oczywiście nie każdy serwis udostępniający transmisję z dowolnego wydarzenia chce oszukać swoich potencjalnych użytkowników. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest blokada SMS-ów premium u swojego operatora (niekiedy jest to domyślnie ustawione), jak również dokładne czytanie regulaminów.

Polskiej reprezentacji życzymy kolejnych sukcesów, zwycięstwa z Rosją i oczywiście najwyższego podium na obecnych Mistrzostwach Świata w Siatkówce.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)