Kiedy premiera Steam Machines? Valve nic nie mówi, ale te ruchy mówią same za siebie

Kiedy premiera Steam Machines? Valve nic nie mówi, ale te ruchy mówią same za siebie

09.01.2015 16:01, aktual.: 12.01.2015 11:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele osób z zainteresowaniem zwracało uwagę na prezentowane podczas tegorocznych targów CES nowości, w próżnej nadziei uzyskania informacji na temat tworzonego przez Valve kontrolera do gier i systemu operacyjnego Steam. Dowiedzieliśmy się, że Valve rezygnuje w tym roku z organizacji konferencji Steam Dev Days, aby skupić się na rozpoczynającej się na początku marca Game Developers Conference. Czy to oznacza, że prezentacja nowych produktów nastąpi już za dwa miesiące?

Valve uzasadnia swoją decyzję brakiem potrzeby organizacji w tym roku Steam Dev Days oraz koniecznością zwrócenia większej uwagi na GDC. Takie postanowienie zdaje się być wodą na młyn dla powstawania plotek i domysłów dotyczących prac nad kontrolerem Valve'a i systemem Steam. Jednocześnie firma deklaruje, że w kolejnych latach prawdopodobnie powróci do organizowania Steam Dev Days.

Obraz

Warto przypomnieć, że przez kilka ostatnich miesięcy nie pojawiały się ze strony Valve'a żadne informacje dotyczące nowych produktów. Notoperator.com powołując się na niezależnych informatorów donosi, że projektowanie kontrolera (któremu nadana została robocza nazwa Steam Controller) zostało już zakończone, a SteamOS jest już gotowy do wyjścia ze stadium testów beta.

Interpretowanie decyzji o zrezygnowaniu ze Steam Dev Days 2015 jako możliwości zakończenia przez Valve'a prac nad kontrolerem i systemem operacyjnym może być pewnym nadużyciem. Jednak uzasadnianie przez firmę swojego postanowienia enigmatyczną deklaracją, że w tym roku uwaga zostanie skoncentrowana na czymś nieco innym zdecydowanie podsyca atmosferę. Na wyjaśnienia przyjdzie poczekać do 2 marca, kiedy rozpocznie się tegoroczna edycja Game Developers Conference.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)