Kim jest Donald Trump? Według Siri penisem – wpadka asystentki Apple

Asystentka Apple zaliczyła poważną wpadkę. (depositphotos)
Asystentka Apple zaliczyła poważną wpadkę. (depositphotos)

23.11.2018 08:52, aktual.: 23.11.2018 15:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Asystentka Siri, która jest dostępna na każdym iPhonie, iPadzie czy Maku, zaliczyła poważną wpadkę. Użytkownicy, którzy chcieli dowiedzieć się, kim jest Donald Trump, mogli zobaczyć zdjęcie penisa. Warto jednak zaznaczyć, że wina nie leży wyłącznie po stronie Apple.

Baza wiedzy Siri tworzona jest na podstawie danych udostępnionych przez firmy trzecie. Podczas udzielania odpowiedzi często wykorzystywana jest Wikipedia. To właśnie najpopularniejsza internetowa encyklopedia, w połączeniu z algorytmem zaimplementowanym w Apple Siri, stała się podstawą zmienionego zdjęcia prezydenta USA.

Użytkownicy, którzy zapytali Siri Who is Donald Trump? (Kim jest Donald Trump?) lub How old is Donald Trump? (Ile lat ma Donald Trump?) mogli zobaczyć zdjęcie penisa. Fotografia została pobrana z artykułu na Wikipedii, który padł ofiarą internetowych wandali.

Możliwe, że celem akcji było nie tylko zniszczenie oryginalnego tekstu na Wikipedii, ale także wpłynięcie na asystentkę Siri, która na terenie USA cieszy się sporą popularnością. Oprogramowanie Apple jest bowiem tak zaprojektowane, aby automatycznie pobierać nowe dane z Wikipedii, bez ich weryfikacji. W teorii ma dostarczać jak najnowszych informacji. Jak się jednak okazuje, doprowadza to także do poważnych wpadek.

Nie jest to pierwszy błąd Siri – podobne wpadki zdarzały się już wcześniej. Według asystentki Apple hymnem bułgarii była popularna piosenka Despacito. Ponownie mieliśmy do czynienia ze zmodyfikowanym artykułem na Wikipedii. Z kolei słowo mother miało być skrótem od motherfuc… (wulgarnego angielskiego wyrazu). W drugim przypadku użyta była baza danych słownika Oxford Dictionary.

Apple sprawnie zareagowało na błąd ze zdjęciem Donalda Trumpa. Po kilku godzinach zostało ono usunięte z Siri. Obecnie wyświetla się artykuł z Wikipedii, ale pozbawiony jest fotografii.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)