Kinect już się znudził? Microsoft zamyka Xbox Fitness, gracze tracą kupione ćwiczenia

Kinect już się znudził? Microsoft zamyka Xbox Fitness, gracze tracą kupione ćwiczenia

Kinect już się znudził? Microsoft zamyka Xbox Fitness, gracze tracą kupione ćwiczenia
29.06.2016 15:05

Kinect, początkowo nieodłączny element Xboksa One, okazuje się produktem, który w przeciwieństwie do swojego poprzednika, nie zachęca do ruszania się przed telewizorem. Ze względu na niską popularność, usługa Xbox Fitness zostanie zamknięta. Co natomiast z osobami, które zapłaciły spore pieniądze za dostęp do specjalnych treści z ćwiczeniami?

Pamiętacie pierwsze prezentacje Xboksa One? Microsoft ciągle powtarzał, że nowa konsola będzie oferowana wyłącznie z Kinectem. Miał on uczynić z Xboksa centrum multimedialne, tak jednak się nie stało. Microsoft z czasem zrezygnował z wymogu posiadania Kinecta, tak by XOne zaczął, przynajmniej pod względem ceny, być konkurencyjnym dla PlayStation 4.

Announcing Xbox Fitness

Xbox Fitness to uruchomiona w 2013 roku aplikacja, która to z wykorzystaniem Kinecta, służyła do ćwiczeń fizycznych. Na ekranie telewizora pokazywane były kolejne ćwiczenia, natomiast użytkownik był śledzony przez Kinecta. Aplikacja oferowała bazę płatnych filmów, która niebawem zostanie wyłączona. Całość zostanie podzielona na kilka etapów. Ostatnim będzie zamknięcie całej usługi, nie będzie można nawet korzystać z treści wcześniej zakupionych. Zamknięcie ma odbyć się w czerwcu 2017 roku.

Co natomiast z osobami, które zapłaciły spore pieniądze za dostęp do specjalnych treści z ćwiczeniami? Microsoft milczy, nie ma planów na zrekompensowanie strat. Najlepszym wyborem byłoby oddanie graczom wydanych pieniędzy, bo danie im za darmo gry, czy kilku miesięcy darmowego abonamentu, to żadna rekompensata.

Głównym powodem zamknięcia Xbox Fitness jest niska popularność. Czyżby nowy Kinect nie zdobył takiego uznania jak poprzedni? Możliwe, może koncepcja ruszania się przed telewizorem już się znudziła, a wszyscy czekają na coś znacznie ciekawszego – wirtualną rzeczywistość.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)