Kingston z rekordowym zapotrzebowaniem na SSD. Nie odpuści formatu SATA 2,5''

(fot. Materiały prasowe)
(fot. Materiały prasowe)
Piotr Urbaniak

07.10.2019 16:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dział prasowy firmy Kingston, powołując się na dane analityczne TrendFocus, ogłosił rekordowe zainteresowanie swymi dyskami SSD. W I kwartale 2019 roku przedsiębiorstwo dostarczyło 13,3 mln nośników, zajmując trzecie miejsce w branży za Samsungiem i WD.

Jak wyliczono, Kingston ma 11,3 proc. udziału w bieżącej sprzedaży i cały czas pnie się w górę. Przy czym sprzedaż nośników półprzewodnikowych rośnie w ujęciu całościowym.

– Badanie TrendFocus obrazuje rosnące zapotrzebowanie na dyski SSD we wszystkich kategoriach – mówi Don Jeanette, wiceprezes TrendFocus. – Nasza analiza wykazuje, że większość dostarczonych jednostek to modele konsumenckie, ale widać też rosnące zapotrzebowanie na specjalistyczne dyski NVMe PCIe w środowiskach hyperscale – dodaje.

Format SATA 2,5'' ma się dobrze

Co ciekawe, patrząc wyłącznie na dyski w formacie SATA 2,5'', Kingston–według badania–dzierży w swych rękach aż 27,3 proc. rynku. Firma podkreśla, że nie traktuje tego formatu jako archaiczny i chce nośniki SAT-owskie w dalszym ciągu rozwijać.

Na 21 października zapowiada premierę modelu KC600 ze wsparciem dla sprzętowego szyfrowania w standardzie TCG Opal 2.0. Nośnik dołączy do ekonomicznego UV500 i wysokowydajnych KC2000 i A2000 w konsumenckim portfolio na nadchodzące miesiące.

Niedługo potem mają ukazać się przeznaczone dla centrów danych dyski DC1000M w serwerowym formacie U.2 NVMe. Kingston obiecuje, że podniosą one poprzeczkę w dziedzinie wydajności.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)