Kingston z rekordowym zapotrzebowaniem na SSD. Nie odpuści formatu SATA 2,5''

Strona głównaKingston z rekordowym zapotrzebowaniem na SSD. Nie odpuści formatu SATA 2,5''
07.10.2019 16:56
(fot. Materiały prasowe)
(fot. Materiały prasowe)

Dział prasowy firmy Kingston, powołując się na dane analityczne TrendFocus, ogłosił rekordowe zainteresowanie swymi dyskami SSD. W I kwartale 2019 roku przedsiębiorstwo dostarczyło 13,3 mln nośników, zajmując trzecie miejsce w branży za Samsungiem i WD.

bEJqExWZ

Jak wyliczono, Kingston ma 11,3 proc. udziału w bieżącej sprzedaży i cały czas pnie się w górę. Przy czym sprzedaż nośników półprzewodnikowych rośnie w ujęciu całościowym.

– Badanie TrendFocus obrazuje rosnące zapotrzebowanie na dyski SSD we wszystkich kategoriach – mówi Don Jeanette, wiceprezes TrendFocus. – Nasza analiza wykazuje, że większość dostarczonych jednostek to modele konsumenckie, ale widać też rosnące zapotrzebowanie na specjalistyczne dyski NVMe PCIe w środowiskach hyperscale – dodaje.

Format SATA 2,5'' ma się dobrze

Co ciekawe, patrząc wyłącznie na dyski w formacie SATA 2,5'', Kingston–według badania–dzierży w swych rękach aż 27,3 proc. rynku. Firma podkreśla, że nie traktuje tego formatu jako archaiczny i chce nośniki SAT-owskie w dalszym ciągu rozwijać.

bEJqExXb

Na 21 października zapowiada premierę modelu KC600 ze wsparciem dla sprzętowego szyfrowania w standardzie TCG Opal 2.0. Nośnik dołączy do ekonomicznego UV500 i wysokowydajnych KC2000 i A2000 w konsumenckim portfolio na nadchodzące miesiące.

Niedługo potem mają ukazać się przeznaczone dla centrów danych dyski DC1000M w serwerowym formacie U.2 NVMe. Kingston obiecuje, że podniosą one poprzeczkę w dziedzinie wydajności.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEJqExXX