Kłopoty z KB4013418. Czekamy na łatkę do nowych łatek na Windowsa 10

Kłopoty z KB4013418. Czekamy na łatkę do nowych łatek na Windowsa 10
16.03.2017 11:17
Kłopoty z KB4013418. Czekamy na łatkę do nowych łatek na Windowsa 10

Jak wynika z doniesień użytkowników, ostatnia wtorkowa aktualizacja dla systemu Windows 10 zamiast oczekiwanych ulepszeń, przyniosła niektórym wiele kłopotów. W części przypadków, system okazuje się wykazywać problemy już przy uruchamianiu. Usterki dotyczyć mogą także Menu Start, niektórych funkcji systemowych, a wreszcie zainstalowanych programów. Co więcej, zmian na chwilę obecną nie da się cofnąć, ani w łatwy sposób naprawić. Wszystkiemu może być winna łatka KB4013418, która teoretycznie miała tylko zwiększyć stabilność Windowsa.

Doniesienia z tym związane zaczęły pojawiać się w Sieci zaraz po tym, jak wtorkowa aktualizacja dotarła do większości użytkowników. Jednym ze źródeł jest rozmowa na reddicie, w której użytkownicy Windowsa 10 zwracają uwagę na powtarzające się problemy z funkcjonowaniem systemu, których nie są w stanie naprawić w żaden sposób (wliczając w to próby przywracania systemu do stanu początkowego).

Również reinstalacja systemu, jako, że łączy się z Internetem, aby pobrać najnowsze aktualizacje, nie okazuje się w każdym przypadku skutecznym rozwiązaniem. Co ciekawe, niektórzy zwracają uwagę, że problemy zniknęły, po tym jak założyli nowe konto użytkownika przenosząc na nie swoje dane, zaś „zepsute” poprzednie – usunęli. Ktoś inny donosi, że kłopoty zniknęły po odinstalowaniu najnowszej wersji komunikatora Skype.

Jak widać, sytuacja jest niestabilna i trudno w tym momencie szukać jednego i ostatecznego rozwiązania dla wszystkich. Możliwe, że najlepszym wyjściem będzie uzbrojenie się w cierpliwość i oczekiwanie na reakcję Microsoftu, który (miejmy nadzieję), widząc wymiar usterek, jakie przyniosły najnowsze łatki, szybko wyda ich kolejne aktualizacje pozbawione już błędów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (118)