Kłopoty z KB4013418. Czekamy na łatkę do nowych łatek na Windowsa 10

Kłopoty z KB4013418. Czekamy na łatkę do nowych łatek na Windowsa 10

Kłopoty z KB4013418. Czekamy na łatkę do nowych łatek na Windowsa 10
Oskar Ziomek
16.03.2017 11:17

Jak wynika z doniesień użytkowników, ostatnia wtorkowa aktualizacja dla systemu Windows 10 zamiast oczekiwanych ulepszeń, przyniosła niektórym wiele kłopotów. W części przypadków, system okazuje się wykazywać problemy już przy uruchamianiu. Usterki dotyczyć mogą także Menu Start, niektórych funkcji systemowych, a wreszcie zainstalowanych programów. Co więcej, zmian na chwilę obecną nie da się cofnąć, ani w łatwy sposób naprawić. Wszystkiemu może być winna łatka KB4013418, która teoretycznie miała tylko zwiększyć stabilność Windowsa.

Doniesienia z tym związane zaczęły pojawiać się w Sieci zaraz po tym, jak wtorkowa aktualizacja dotarła do większości użytkowników. Jednym ze źródeł jest rozmowa na reddicie, w której użytkownicy Windowsa 10 zwracają uwagę na powtarzające się problemy z funkcjonowaniem systemu, których nie są w stanie naprawić w żaden sposób (wliczając w to próby przywracania systemu do stanu początkowego).

Również reinstalacja systemu, jako, że łączy się z Internetem, aby pobrać najnowsze aktualizacje, nie okazuje się w każdym przypadku skutecznym rozwiązaniem. Co ciekawe, niektórzy zwracają uwagę, że problemy zniknęły, po tym jak założyli nowe konto użytkownika przenosząc na nie swoje dane, zaś „zepsute” poprzednie – usunęli. Ktoś inny donosi, że kłopoty zniknęły po odinstalowaniu najnowszej wersji komunikatora Skype.

Jak widać, sytuacja jest niestabilna i trudno w tym momencie szukać jednego i ostatecznego rozwiązania dla wszystkich. Możliwe, że najlepszym wyjściem będzie uzbrojenie się w cierpliwość i oczekiwanie na reakcję Microsoftu, który (miejmy nadzieję), widząc wymiar usterek, jakie przyniosły najnowsze łatki, szybko wyda ich kolejne aktualizacje pozbawione już błędów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (118)