Kodi może już za darmo odtwarzać z serwera Plex

Kodi może już za darmo odtwarzać z serwera Plex

Kodi może już za darmo odtwarzać z serwera Plex
06.09.2017 13:50

Pod koniec ubiegłego roku wydawcy serwera multimediów Plex informowali o dostępności dodatku dla popularnego centrum multimedialnego Kodi. Połączenie tych dwóch programów daje ogromne możliwości, zwłaszcza że Plex dla Kodi jest już dostępny za darmo.

Wcześniej, by korzystać z usługi Plex na urządzeniu z Kodi, trzeba było zapłacić za subskrypcję Plex Pass. Nie jest to wysoka cena za taką wygodę użytkowania, bo subskrypcja kosztuje 4,99 dolara miesięcznie, ale zawsze przyjemniej jest dostać coś za darmo. W końcu nie po to korzystamy z Kodi, by do tego dopłacać.

Wymaganie płatnej subskrypcji zostało po cichu usunięte z dodatku, można więc korzystać z niego bez opłat i swobodnie odtwarzać materiały dostępne na serwerze Plex. Trzeba jednak mieć na uwadze, że wraz z obowiązkiem płacenia znikły niektóre bardziej zaawansowane możliwości odtwarzacza. Brakuje na przykład obsługi wielu użytkowników w ramach jednego konta, kontroli rodzicielskiej czy obsługi sygnatur audio. Nie są to jednak możliwości niezbędne w domowym użytkowaniu Plexa.

Obraz

To dobra wiadomość szczególnie dla tych, którzy lubią Plex, ale jednak wolą korzystać z Kodi jako głównego interfejsu dla centrum multimedialnego. Choć Plex ma aplikacje dla różnych urządzeń, w tym telewizorów, nie brak osób, które jednak wolą Kodi. Darmowy dodatek będzie dla nich nie lada gratką.

Dodatek Plex jest dostępny w oficjalnym repozytorium Kodi. Listę nowości i instrukcję instalacji znajdziecie na forum. Można też zainstalować dodatek ręcznie, ściągając archuwim i korzystając z Wiki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)