Kodi Kodi 19

Strona główna Windows Multimedia Katalogowanie zasobów multimedialnych
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Kodi (kiedyś XBMC) to multiplatformowe centrum multimedialne dostępne w wersjach natywnych dla systemów Windows, Linux, Mac OS X, iOS oraz Android. Umożliwia odtwarzanie muzyki, filmów czy grafik.

Jak skonfigurować Kodi? Zapoznajcie się z naszym przewodnikiem po najnowszych wersjach 17.x Krypton.

Program zbliżony jest działaniem do Windows Media Center, domyślnego centrum multimedialnego dla systemu firmy Microsoft. Aplikacja może działać w trybie pełnoekranowym lub okienkowym oraz ma obsługę wielu monitorów (można wybrać na którym monitorze ma być wyświetlany interfejs programu i można ustawić wygaszenie pozostałych monitorów), umożliwiając wyświetlanie filmów, słuchanie muzyki czy przeglądanie obrazków. Poszczególne funkcje mogą być obsługiwane z poziomu komputera, za pomocą pilota czy odpowiednich aplikacji zainstalowanych w smartfonach z systemem iOS lub Android.

Kodi oferuje odtwarzanie muzyki i filmów zachowanych na dysku, a także fotografii. Możemy też przeglądać prognozę pogody, programy czy ustawienia systemowe. Za pomocą tych ostatnich zmienimy wygląd Kodi (zestaw skórek), możemy również dodać rozszerzenia do programu. Możemy wybrać również polską wersję językową dla Kodi.

Inne funkcje dostępne w ramach Kodi to napisy do filmów, karaoke, tworzenie list odtwarzania, pokaz slajdów zdjęć, edycja połączeń z Siecią czy wyjścia audio i wideo. Dzięki dodatkom można instalować wybrane radia internetowe, podcasty, przeszukiwać YouTube, przeglądać kanały RSS czy zarządzać dostępnymi materiałami.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

wbudowane kodeki, mnogość opcji, wygląd, multiplatformowść możliwości, lekkość, stabilność, masa wtyczek
klawiszologia, przeklikiwanie się przez dziesiątki okienek
ocena użytkownika
13.12.2012 18:35 • Recenzja do wersji 11.0

Xbmc to niekwestionowany król pośród centrów multimedialnycyh. Ma wszystko co powinien mieć dobry odtwarzacz. Do tego przez wbudowane kodeki i multum opcji audio/video, można odtworzyć na nim wszystko odrazu po instalacji. Wiele skórek i setki wtyczek. Możliwość oglądania serwisów video (min. youtube). Jakby tego było mało, program jest zadziwiająco lekki dla systemu(zużycie średnio 140 000k), a odtwarzanie multimediów to nie jego jedyne możliwości. Xbmc posiada czytnik rss, sprawdzanie pogody, przeglądarkę grafiki czy nawet radio /tv internetowa, ściąganie napisów, tekstu muzyki. Baa, jeśli mamy telefon z androidem to możemy zrobić sobie z niego pilota.

Konfiguracja programu nie wymaga od użytkownika żadnych zaawansowanych zdolności. Wszystko jest w miarę przejrzyste i łatwe w odbiorze. W sumie nie ma się do czego przyczepić. Jedynym mankamentem są skórki które chociaż prezentują się dobrze, to aby np. pokazać pasek przewijania przy słuchaniu mp3, trzeba przeklikywać się przez kilka okienek, a powinno być to na wierzchu. Na 7 sprawdzanych prze zemnie skórek tylko jedna pokazywała ten pasek po 3 kliknięciach. Do klawiszologi w programie wogóle cięzko jest sie przyzywyczaić. Jednak po pewnym czasie wszystko staje się naturalne.

Warto też nadmienić że program jest multiplatformowy, i możemy odpalać go nawet z bootowalnego dysku cd/pendrive.

Z czystym sercem, polecam.