Kolejna gra z uniwersum Halo trafi na Windows Phone, Windows 8 i Steam

Kolejna gra z uniwersum Halo trafi na Windows Phone, Windows 8 i Steam

Kolejna gra z uniwersum Halo trafi na Windows Phone, Windows 8 i Steam
Paweł Piskurewicz
16.10.2014 09:57

Po niedawnej premierze Age of Empires: Castle Siege Microsoft postanowił sięgnąć po kolejną markę i przybliżyć ją graczom na urządzeniach mobilnych i komputerach PC. Tym razem padło na uniwersum Halo. Już w grudni dzięki studiu 343 Industries będziemy mogli zagrać w Halo: Spartan Strike.

Nowa odsłona ma być kontynuacją wydanego w tamtym roku Halo Spartan Assault. Zarówno pod względem rozgrywki jak i wykonania oba tytuły wiele łączy. Będzie to klasyczna strzelanka z widokiem z góry. Ponownie wcielimy się w członka elitarnej grupy Spartan i przystąpimy do realizacji kolejnych misji. Opublikowany w sieci film prezentuje prawie 10 minut z gry. Na jego podstawie można stwierdzić, że zmiany będą raczej kosmetyczne. Otrzymamy nowe pojazdy i bronie, zmieni się nieco konstrukcja misji, poprawie ulegnie grafika oraz sterowanie na ekranach dotykowych.

Halo: Spartan Strike Gameplay Commentary

Nie zabraknie znanych z pierwszej części modyfikatorów poziomu trudności, które pozwolą nam zwiększyć wyzwanie, a także zyskać dodatkowe punkty. Dobrą wiadomością jest rezygnacja z mikropłatności. To za ten element gracze i recenzenci mocno krytykowali poprzednią część. Wprawdzie wraz z kolejnymi aktualizacjami jej skala została zmniejszona, to jednak pewien niesmak pozostał. Niestety zabraknie znanego z konsolowej wersji Halo Spartan Assault trybu kooperacji. Grając w Spartan Strike będziemy otrzymamy możliwość odblokowania dodatkowych elementów w Halo Master Chief Collection.

Obraz

Gra zostanie wydana w wersji uniwersalnej na Windows Phone (w tym dla urządzeń z 512 MB pamięci ram) oraz Windows 8/RT, co oznacza nie tylko synchronizację stanów gry, ale także jeden zakup na dwa urządzenia. Cena to 5,99 $ czyli w sklepie Windows 22 zł. Tym razem pojawi się również edycja dedykowana platformie Steam. Datę premiery wyznaczono na 12 grudnia tego roku. Jak na razie nie są planowane wersje na iOS, Androida ani konsole Xbox.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)