Kolejna wersja Firefoksa dla Androida

19.05.2010 15:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trwają prace nad udostępnieniem przeglądarki internetowej Mozilli dla systemu Android. Pojawiła się kolejna wersja aplikacji o nazwie kodowej Fennec.

Fennec jest cały czas w fazie pre-alfa, jednak prace nad udostępnieniem przeglądarki dla Androida cały czas postępują. Programiści z fundacji Mozilla udostępnili środowisko, którego zadaniem jest przygotowywanie pakietu instalacyjnego z aktualną wersją programu. Jak poinformował Mat Brubeck z Mozilli, kolejne buildy będą zamieszczane na serwerach FTP producenta. Przed ich instalacją należy usunąć wcześniejsze wersje - każda z nich podpisana jest innym kluczem. Aktualizacje dostępne są w ramach wydań nocnych Nightly Builds. Do instalacji przeglądarki wymagany jest system Android w wersji minimum 2.0.

W ostatniej aktualizacji wprowadzono możliwość korzystania z przycisków Menu i Back, Fenneka można instalować również na kartach SD. Przeglądarka po zainstalowaniu zajmuje teraz około 5 MB pamięci. Programiści poprawili również szybkość wczytywania stron, zlikwidowano niektóre błędy związane z zawieszaniem się programu. Twórcy zalecają ostrożność podczas instalowania przeglądarki. Zawiera ona jeszcze wiele błędów i niedoróbek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)