Kolejne bety iTunes, Xcode, Safari i iOS w rękach testerów

Kolejne bety iTunes, Xcode, Safari i iOS w rękach testerów

01.09.2011 13:41, aktualizacja: 01.09.2011 15:05

Do rąk zarejestrowanych deweloperów trafiły nowe wersje testowe programów firmy Apple: iTunes 10.5 beta 7, Safari 5.1.1 Update 3 i Xcode 4.2 preview 7. Ponadto firma Apple udostępniła kolejną wersję testową systemu iOS 5 beta 7, która jest dostępna jako aktualizacja over-the-air lub za pośrednictwem iTunes.

W systemie iOS 5 beta 7 znalazła się cała gama poprawek, które zbliżają oprogramowanie do statusu stabilnego. Ciekawą nowością jest możliwość bezprzewodowej synchronizacji urządzenia z iOS z wieloma komputerami Mac. W ustawieniach synchronizacji można oczywiście wybrać kategorie synchronizowanych danych dla każdego Maka osobno. Ponadto naprawiono uciążliwe błędy programu iMessage, synchronizację przypomnień, obsługi iCloud i inne. Co ważne, ta wersja systemu ogranicza liczbę połączeń z iCloud, które może wykonać aplikacja w krótkim przedziale czasu.

Xcode 4.2 preview 7 został wyposażony w SDK i narzędzia przystosowane do pisania aplikacji dla iOS 5. Znalazła się w nim również ciekawa opcja walidacji funkcji API importowanych przez aplikację, która pozwala określić, czy program nie korzysta z niepublicznych funkcji wykorzystywanych bibliotek. Ma to ułatwić stwierdzenie, czy aplikacja spełnia warunki narzucane przez App Store, tym samym ułatwiając pracę programistom i potencjalnie zmniejszając liczbę aplikacji nie przyjętych do sklepu. Ponadto z tej wersji Xcode usunięto możliwość symulacji działania aplikacji na systemie iOS starszym niż wersja 4.3.

Wydanie kolejnej wersji deweloperskiej iTunes jest ściśle związanie z nową wersją systemu dla urządzeń mobilnych firmy Apple. Zmiany są niewidoczne dla zwykłego użytkownika, ale dość istotne w kontekście komunikacji z nowym iOS. Testowe wydanie Safari dla iOS zostało wyposażone między innymi w obsługę zdarzeń dotykowych na polach tekstowych i nowy parser kompatybilny z HTML5. Pełną listę zmian we wszystkich programach opublikował serwis 9To5Mac.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)