Kolejne informacje o nowościach w Windows Live Wave 4

Kolejne informacje o nowościach w Windows Live Wave 4

Wojciech Cybulski
20.03.2010 18:06

Serwis LiveSide serwuje kolejną porcję nowości, jakie mają zostać wprowadzone w nadchodzącej, czwartej odsłonie aplikacji Windows Live.

Pierwszą z nowości jest Messenger Companion pozwalający dzielić się z przyjaciółmi ciekawymi linkami znalezionymi w Internecie i dodawać komentarze do udostępnionych witryn. Aplikacja jest dodatkiem do przeglądarki Internet Explorer i do działania wykorzystuje kontakty z Messengera. Kolejną z nowości będzie Bing Bar, pasek narzędzi dający natychmiastowy dostęp do usług zgromadzonych w Windows Live - zastąpi on obecny do tej pory w pakiecie Windows Live Toolbar. W skład Wave 4 wejdzie także Outlook Connector Pack pozwalający na integrację wchodzącej w skład pakietu biurowego Microsoft Office aplikacji Outlook z kontem pocztowym w Windows Live.

Windows Live Wave 4 będzie także zawierać nowe wersje Writer, Mail, Messenger, Movie Maker, Family Safety i Sync. Jak już informowaliśmy w minionym roku, zyskają one nowy interfejs oraz menu oparte na wstążce. Z ciekawostek warto wymienić dwie nowe funkcje, jakie zyska Windows Live Photo Gallery. Narzędzie Face Recognition automatycznie wykryje na podstawie analizy twarzy, kto jest na zdjęciu i doda do fotografii odpowiednie tagi - wystarczy, że wcześniej samodzielnie znajdziemy daną osobę na kilku fotografiach. Z kolei funkcja Photo Fuse umożliwi stworzenie zdjęcia pozbawionego wybranych elementów przysłaniających kadr - wystarczy zrobić kilka zdjęć danej sceny, a program sam usunie np. ludzi, którzy weszli w kadr.

Windows Live Wave 4 zostanie wydany w tym roku. Sądząc z postępujących prac nad pakietem, może to nastąpić w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)