Kolejne problemy Creators Update: nie działają myszki Microsoftu

Kolejne problemy Creators Update: nie działają myszki Microsoftu

Kolejne problemy Creators Update: nie działają myszki Microsoftu
Oskar Ziomek
14.04.2017 19:59

Dopiero co pisaliśmy o pierwszej istotniejszej wpadce związanej z Creators Update i Defenderem, a już teraz zwraca się uwagę na kolejne usterki po aktualizacji Windowsa 10. Tym razem na tapet trafiają myszki i to nie byle jakie, bo od samego Microsoftu. Jak informują użytkownicy, bezprzewodowe modele z serii Arc Touch nie są poprawnie rozpoznawane przez system i w efekcie nie da się ich używać.

Sprawa dotyczyć ma modeli Microsoft Arc Touch Mouse Surface Edition oraz Arc Touch Bluetooth Mouse. Problematyczne okazuje się już podłączenie przez Bluetooth, bowiem myszki nie są właściwie rozpoznawane przez system. Producent jest już świadomy problemu i na tę chwilę nie jest w stanie jednoznacznie go rozwiązać.

W oficjalnej odpowiedzi Microsoftu na zgłoszenia użytkowników, poleca się zacząć od narzędzia rozwiązywania problemów, a później spróbować sparować urządzenia raz jeszcze, możliwe, że kilkukrotnie.

Jesteśmy świadomi, że niektórzy użytkownicy myszek (...) Microsoftu doświadczają problemów z połączeniem Bluetooth i rozłączaniem urządzeń, po aktualizacji do Windows 10 Creators Update.

Pracujemy nad tym, by rozwiązać ten problem jak najszybciej. (...) Rozwiązaniem jest kontynuowanie korzystania z Creators Update z inną myszką do czasu rozwiązania problemu, a jeśli korzystanie z problematycznej myszy jest koniecznością, zalecamy przywrócenie systemu do wersji Anniversary Update.

Podobnie, jak w przypadku wcześniejszej, wspomnianej na wstępie usterki powiadomień Defendera, również w tym przypadku do naprawy błędu wystarczy aktualizacja. Nie wiadomo jednak kiedy zostanie wydana, ale co istotniejsze, w tym przypadku do czasu naprawy użytkownicy myszek Microsoftu mają spory kłopot – z pewnością większy, niż ignorowanie natarczywej ikonki antywirusa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (95)