Kolejne usługi Google w kolejce do zamknięcia: Wave i Gears

23.11.2011 13:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na blogu Google'a umieszczono kolejny odcinek listy projektów, które zostaną zamknięte w ramach wiosennego sprzątania.

Google od dłuższego czasu zamyka nieużywane, zapomniane, niepopularne, nieudane i nieprzynoszące spodziewanych efektów projekty. W trzecim z serii wpisie na blogu, obok projektów, o których prawie nikt nie słyszał, znalazł się nieudany Google Wave. Po osłabnięciu protestów usługa Wave w końcu zostanie wyłączona. Od 1 lutego 2012 Wave będzie dostępny tylko do odczytu i będzie można pobrać z niego swoje dane z użyciem eksportu do PDF. 30 kwietnia 2012 Wave zostanie całkowicie wyłączony. Ponieważ rozszerzenie Google Gears zostało już całkowicie zastąpione przez HTML5, ten projekt również pójdzie pod nóż. Pierwszego grudnia znikną korzystające z Gears wersje aplikacji Gmail, Docs i Calendar, nie będzie można również pobrać rozszerzenia dla przeglądarki.

Ponieważ rozwinął się Google+, zezłomowany zostanie Google Friend Connect — narzędzia pozwalające dodawać społecznościowe dodatki na różnych stronach. Snipplety umieszczone na stronach, poza Bloggerem, przestaną działać 1 marca 2012. Zamknięty zostanie również eksperyment Google Bookmark List, który był dostępny tylko w krajach angielskojęzycznych, oraz Google Search Timeline. Ten ostatni zostanie zastąpiony przez możliwość zawężania wyników wyszukiwania do przedziałów czasowych w samej wyszukiwarce, a popularność zapytania na przestrzeni czasu można podejrzeć na stronie trends.

Zamknięty zostanie również Knol, którego zastąpi dużo lepiej rozwinięty projekt Annotum. Swoje ostatnie dni przeżywa także inicjatywa RE<C (Renewable Energy Cheaper than Coal), której celem było obniżenie cen energii czerpanej z odnawialnych źródeł. Inne firmy już wyprzedziły Google na tym polu, więc wyniki badań przeprowadzonych przez ten dział zostały opublikowane, a zasoby zostaną przesunięte gdzie indziej. Google ma zamiar nadal pracować nad swoimi „zielonymi” centrami danych i inwestować technologie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)