Kolejne wydanie Windows 10 zmieni działanie kombinacji Alt + Tab

Kolejne wydanie Windows 10 zmieni działanie kombinacji Alt + Tab

Kolejne wydanie Windows 10 zmieni działanie kombinacji Alt + Tab
12.05.2018 18:14

Wraz z kolejną większą aktualizacją Windowsa 10 zmieniony zostanie sposób działania często używanej kombinacji klawiszy. Microsoft podjął decyzję ze względu na planowane wprowadzenie kart Sets, które mają pojawić się w wielu aplikacjach i Eksploratorze plików.

Obecnie wciśnięcie klawiszy Alt + Tab umożliwia przełączanie się pomiędzy otwartymi oknami. Każda uruchomiona aplikacja i każde otwarte okno Eksploratora plików ma przypisaną wyłącznie jedną pozycję. Duża aktualizacja Redstone 5, której premiery powinniśmy spodziewać się jesienią tego roku, rozwinie możliwości przełączania się o karty Sets.

Jak zauważa serwis How-To Geek, w nowej wersji Windows 10 każda karta będzie posiadała własną pozycję w oknie przełączania się. Przykładowo, jeśli w Eksploratorze plików będą otwarte trzy karty, to każda wyświetli się osobno po wciśnięciu klawiszy Alt + Tab. Zmiany obejmą również aplikacje. Okno przełączania się pozwoli więc na szybkie przejście nie tylko do innego okna, ale również do pozostałych kart w Eksploratorze, kart w samej aplikacji czy nawet kart w przeglądarce Microsoft Edge.

Przełączanie się pomiędzy oknami i kartami Sets, źródło: How-To Geek
Przełączanie się pomiędzy oknami i kartami Sets, źródło: How-To Geek

Warto jednak zauważyć, że szykowana nowość nie dotyczy pozostałych przeglądarek internetowych. Użytkownicy Google Chrome czy Firefoksa wciąż zobaczą wyłącznie jedną pozycję po użyciu Alt + Tab, niezależnie ile aktualnie mają otwartych kart. Obie przeglądarki używają własnego systemu kart, natomiast nowa funkcja oparta jest o karty Sets.

Sets to karty w wielu aplikacjach i Eksploratorze plików. Podobnie jak ma to miejsce w przeglądarkach internetowych, nowość w Windows 10 pozwoli na korzystanie z wielu różnych kart bez otwierania nowych okien. Ponadto, w jednym oknie będzie można łączyć karty z różnych aplikacji. Przykładowo obok siebie znajdować może się karta z Eksploratora plików, Microsoft Edge i Notatnika. Karty Sets wyświetlane są na pasku tytułu na górze otwartego okna każdej obsługiwanej aplikacji i Eksploratora plików.

Karty Sets w Windows 10, źrodło: How-To Geek
Karty Sets w Windows 10, źrodło: How-To Geek

Nowa funkcja aktualnie dostępna jest w testowych wersjach Windowsa 10 wydanych w ramach programu Windows Insider. Testerzy mogą jednak wrócić do poprzedniego rozwiązania. W tym celu wystarczy wejść do panelu Ustawienia, następnie wybrać System i przejść do sekcji Obsługa wielu zadań.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)