Kolejne Zimowisko Linuksowe w Pucku już w połowie stycznia

Kolejne Zimowisko Linuksowe w Pucku już w połowie stycznia

29.12.2011 10:47

Kontynuując siedmiolenią tradycję, Trójmiejska Grupa Użytkowników Linuksa (TLUG) organizuje w Pucku kolejne Zimowisko Linuksowe. Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniach 13-15 stycznia 2012 roku. Uczestnicy pierwszy raz spotkają się w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pucku.

Trzydniowe Zimowisko Linuksowe to jedyne tego typu spotkanie odbywające się na Pomorzu. Impreza kierowana jest do członków TLUG-u i innych LUG-ów, osób zainteresowanych Linuksem i Open Source. Na Zimowisku można wziąć udział w wykładach i warsztatach związanych z Linuksem i rozwiązaniami Open Source, prowadzonych przez ludzi zajmującymi się Linuksem zawodowo lub hobbistycznie (a najczęściej jedno i drugie ;)).

Jak zwykle, agenda pelna jest ciekawych prelekcji, które poprowadzą dobrze znane w pomorskim środowisku linuksowym osoby. Poruszane tematy obejmą zarówno zastosowania konkretnego oprogramowania („NoSQL. Po co nam baza danych bez SQL?”, „HAproxy - czyli jak pozwolić adminowi spać w nocy”, „Zarządzanie projektem - Trac”), jak i bardziej metafizyczne tematy („Filozofia linuksowa w praktyce”, „Wolne i otwarte oprogramowanie pod parasolem”, „Zbrojne ramię Open Source - dobra, ale mocna strona mocy”), oraz, jak zwykle, coś dla programistów („Statyczna analiza kodu źródłowego”, „Hello, Android (Market)”). Pełna agenda i lista prelegentów znajduje się na stronie spotkania.

Na Zimowisku nie tylko można poszerzyć swoją wiedzę, ale również poznać ciekawych ludzi, wziąć udział w imprezie integracyjnej i odpocząć nad morzem — jednym słowem spędzić ciekawy weekend w naprawdę dobrym towarzystwie. Wszystkie informacje dotyczące rezerwacji miejsca, listy uczestników i kosztów udziału w Zimowisku znaleźć można na stronie imprezy. Znajdują się tam również zdjęcia i filmy z poprzednich spotkań. Serwis dobreprogramy objął spotkanie patronatem medialnym.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)