Kolejne zmiany w algorytmie wyszukiwania - Google zdegraduje śmieciowe strony

Kolejne zmiany w algorytmie wyszukiwania - Google zdegraduje śmieciowe strony

Wojciech Cybulski
26.04.2012 00:15, aktualizacja: 26.04.2012 00:26

W ciągu kilku najbliższych dni Google zaktualizuje swój algorytm wyszukiwania. Zmiany mają zaowocować usunięciem z czołówki wyników wyszukiwania stron o wątpliwej jakości, które swoją pozycję zawdzięczają wyłącznie różnym sztuczkom SEO.

Jak informują inżynierowie Google, zmiany w algorytmie są skierowane przeciwko serwisom praktykującym „black hat webspam”, czyli różnego rodzaju działania mające sztucznie podwyższyć pozycję danej strony w rankingu. Praktyki takie jak upychanie słów kluczowych czy korzystanie na szeroką skalę z systemu wymiany linków nie mają nic wspólnego z generowaniem wysokiej jakości treści i nie będą promowane w wynikach wyszukiwania. Jak możemy przeczytać w ogólnych wytycznych dla webmasterów, Google będzie piętnował serwisy wykorzystujące na masową skalę m.in. maskowanie, podstępne przekierowanie, ukryte linki czy ukryte treści. Zmiany zostaną wprowadzone równocześnie we wszystkich wersjach językowych wyszukiwarki i będą miały istotny, dostrzegalny dla zwykłych użytkowników wpływ na wyniki wyszukiwania. W przypadku polskiej wersji Google zmiany obejmą około 5% wszystkich zapytań.

Równocześnie Google przypomina, że w żaden sposób nie potępia działań sektora SEO, który wnosi wiele dobrego do funkcjonowania serwisów internetowych. Dobra optymalizacja pod kątem wyszukiwarek nie może być jednak mylona z generowaniem webowego spamu i próbami oszukiwania algorytmu, bo w ostatecznym rozrachunku tracą na tym sami użytkownicy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)