Kolejny dobry kwartał dla Google, Larry Page nowym CEO

Kolejny dobry kwartał dla Google, Larry Page nowym CEO

21.01.2011 11:49

CEO Google, Eric Schmidt, przedstawił wyniki finansowe firmy za czwarty kwartał 2010 roku fiskalnego. Obok prezentacji wyników, Schmidt podał zaskakującą informację o zmianach kadrowych w firmie.

Wyniki finansowe Google znów są bardzo dobre. Dochód firmy w minionym kwartale wyniósł 8,44 miliarda dolarów, o 26% więcej niż w odpowiadającym kwartale zeszłego roku. Zysk netto z tego kwartału wyniósł 2,54 miliarda dolarów. 30% zysku pochodzi z programów AdSense a aż 67% zysku przyniosły posiadane przez Google strony internetowe.

Schmidt zrzekł się pozycji dyrektora wykonawczego Google, którą 4 kwietnia 2011 roku zajmie współzałożyciel firmy — Larry Page. Stanowisko Page'a i tytuł współzałożyciela przejmie Sergey Brin. Schmidt obejmie stanowisko w zarządzie i będzie nadal pracował w Google.

Odchodzący CEO wyjaśnił, że zmiana pozycji na szczycie zarządu firmy jest konsekwencją zbytniego rozproszenia władzy, co często nie pozwalało skupić się na jednym zadaniu. W przeciwieństwie do większości firm, gdzie CEO ma najwyższy autorytet, w Google władzą dzielili się założyciele. Przez ostatnie 10 lat Brin, Page i Schmidt byli jednakowo zaangażowani w procesach decyzyjnych. Triumwirat był idealnym rozwiązaniem gdy potrzebna była wiedza i doświadczenie trzech osób, i nadal będzie podejmował najważniejsze decyzje. Jednak obecnie, zdaniem Schmidta, firma potrzebuje jasnego podziału ról. Na nowym stanowisku Schmidt zajmie się głównie umowami z jednostkami rządowymi i prywatnymi przedsiębiorstwami, podczas gdy Page i Brin skupią się na ciągłości funkcjonowania firmy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)