Kolejny testowy Android N dostępny z obsługą Vulkan API i skrótami do akcji

Kolejny testowy Android N dostępny z obsługą Vulkan API i skrótami do akcji14.04.2016 11:39
Kolejny testowy Android N dostępny z obsługą Vulkan API i skrótami do akcji

Minął już miesiąc od udostępnienia deweloperskiej wersji Androida N. Zgodnie z przyjętym przez Google harmonogramem, czas zatem na opublikowanie kolejnej testowej wersji systemu. Ta jest już dostępna, przyglądamy się zatem nowościom, jakie przynosi – tych nie brakuje, a najważniejsza z nich zaszła „pod maską”.

Android N Developer Preview 2 obsługuje już bowiem API Vulkan, i to nie tylko w przypadku grafiki trójwymiarowej – Vulkan będzie wykorzystywany także w przypadku rysowania dwuwymiarowych interfejsów aplikacji.

Dzięki temu szczególnie w przypadku najbardziej wymagających programów oczekiwany jest znaczny wzrost wydajności. W wyniku zaangażowania wielu rdzeni równolegle, można się spodziewać, że w stosunku do API OpenGL ES różnica będzie odczuwalna.

350175638738790337

Ponadto istotnej nowości doczekał się element, który wydawałby się trudny do udoskonalenia. Chodzi mianowicie o skróty – od drugiej wersji programiści będą mogli dodawać do konkretnych „akcji” w swojej aplikacji możliwość tworzenia skrótów.

W ten sposób użytkownicy będą mogli dodawać do głównego ekranu nie tylko skróty do aplikacji, ale także do już określonych działań w niej. Google wymienia wsród przykładów scenariusz, w którym zamiast dodawać do ekranu skrót aplikacji Netfliksa, będzie można umieścić tam skrót do kolejnego odcinka ulubionego serialu.

Wśród mniej znaczących nowości należy wymienić liczne poprawki błędów, deweloperzy mogą także ustawić minimalną szerokość i długość skalowania interfejsu dla trybu dzielonego ekranu. Nie zabrakło także nowych emoji.

Nie potwierdziły się jak dotąd opisywane przez nas wcześniej informacje o rozszerzeniu dostępności nowego Androida N: jego instalacja wciąż jest możliwa tylko na Nexusach 5x, 6, 6P, 9, 9G, Player oraz Pixelu C i General Mobile 4G zarówno poprzez program Android Beta, jak i ręczną instalację.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)