Kolejnych słów kilka o Photoshopie CS6 — Content Aware Move

15.02.2012 16:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na kanale YouTube poświęconym Photoshopowi niezmiennie ukazywały się kolejne filmy prezentujące możliwości nadchodzącej wersji CS6 programu. Bez zbędnych wstępów, Adobe przedstawia Content Aware Move.

W wersji CS5 pakietu pojawiło się narzędzie, które szybko i bez zbędnego kombinowania pozwalało usunąć z obrazu niechciane elementy — Content Aware Fill — zaś w wersji CS4 dodano możliwość skalowania obrazu z zachowaniem proporcji obiektów znajdujących się na pierwszym planie — Content Aware Scale. Do kolekcji dołącza narzędzie, dzięki któremu możliwe będzie przenoszenie obiektów. Obiekt z pierwszego planu jest wycinany w sposób gwarantujący minimalną ilość artefaktów na krawędziach, a miejsce po nim jest inteligentnie wypełniane, aby zapewnić jednolite tło. Zapowiada się nieźle i wygląda na to, że CS6 wyniesie fotomontaże na jeszcze wyższy poziom.

W poprzednich odcinkach przedstawione zostały inne, może mniej rewolucyjne, ale równie przydatne nowości. Osoby pracujące sporo z wektorami z pewnością ucieszą się na myśl o tym, że w CS6 możliwe będzie rysowanie linii przerywanych i kropkowanych, podobnie jak w Illustratorze. Demonstrację można obejrzeć w trzeciej części cyklu. Z kolei drugi odcinek prezentuje poprawki wydajności programu. W CS6 duże obrazy i duże pędzle będą dużo większe, efekty będą działać dużo szybciej, a ponadto będzie można pracować na obrazach podczas gdy w tle zapisują się inne pliki. Ciekawostką jest efekt Liquify, który w CS6 będzie wykonywany na procesorze graficznym, dzięki czemu w końcu będzie można obserwować efekty w czasie rzeczywistym.

Adobe nadal nie podał daty wypuszczenia pakietu Creative Suite 6 na rynek, a użytkownikom coraz bardziej cieknie ślinka.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)