Komiksowy konkurs Google

23.12.2011 12:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na blogu Google'a pojawiło się ogłoszenie o kolejnym konkursie, tym razem organizowanym przez Udi Manbera, VP of Engineering and Cartoons w firmie Google.

Manber mówi o sobie, że jest koneserem komiksów w stylu New Yorkera i wierzy w moc humoru nie tylko w rozrywce, ale również w edukacji. Jego zdaniem ciekawie i inteligentnie skonstruowany komiks może w kilka sekund przekazać oglądającemu treść, którą ten zapamięta na lata.

Celem istnienia wyszukiwarki Google jest dostarczanie jak najlepszych i jak najbardziej użytecznych wyników wyszukiwania najszybciej, jak to tylko możliwe. Jednak wyniki wyszukiwania nie muszą prosto odpowiadać na zadane pytania, mogą również bawić i poszerzać wiedzę szukającego na wiele tematów. Dlatego, zdaniem Manbera, warto raz na jakiś czas spróbować czegoś nowego. Aby zachęcić internautów do takich eksperymentów, Manber zaangażował komiksowych artystów (Matthew Diffee, Emily Flake, Christoph Niemann, Danny Shanahan, Jim Woodring), którzy stworzyli niecodzienne sytuacje, w których postacie używają wyszukiwarki Google.

Rysunki można znaleźć na stronie konkursu. Komiksy nie są jednak kompletne i tu właśnie do akcji wkroczyć ma wyobraźnia użytkowników wyszukiwarki. Zadaniem uczestników konkursu jest wymyślenie, co postać wpisała do wyszukiwarki. Podpisy wymyślone przez innych są zamieszczone na stronie, można je przejrzeć i ocenić. Oczywiście, jeśli komuś do głowy wpadnie błyskotliwy podpis do któregoś z obrazków, koniecznie niech się podzieli ;). Nie ma mowy o nagrodach, ale samo przeglądanie podpisów jest dobrą zabawą.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)