WindowsEdukacja i naukaInne programy edukacyjne i naukoweKomputerowy Słownik Języka Migowego

Komputerowy Słownik Języka Migowego2005

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Rozbudowany, multimedialny program do nauki języka migowego. Komputerowy Słownik Języka Migowego (zawiera zbiór ponad 500 filmów prezentujących gesty języka migowego) jest zbiorem narzędzi przeznaczonych głównie dla osób słabosłyszących i niesłyszących oraz dla dzieci z wadą wymowy. Jest także przydatny dla wszystkich którzy związani są z tym tematem. Składa się z trzech głównych elementów: Słownika, gry "Patrzę i mówię - głoski" oraz gry "Patrzę i mówię - wyrazy".

Program może być adresowany nie tylko do osób niesłyszących lecz także słyszących, do samodoskonalenia umiejętności posługiwania się znakami języka migowego i daktylografii przez osoby mające kontakt z ludźmi niesłyszącymi: nauczycieli, rodziców, rodzeństwo, studentów pedagogiki. Program może być wykorzystany w terapii pacjentów z afazją, np. w zakresie rozwijania rozumienia mowy, nauki wymowy, w reedukacji czytania i pisania. Można również wykorzystać go w pracy z osobami niemówiącymi z mózgowym porażeniem dziecięcym, wszak język migowy (wybrane znaki) to jedna z alternatywnych strategii komunikacyjnych oraz znakomita pomoc dydaktyczna do ćwiczenia analizy i syntezy wzrokowo-słuchowo-ruchowej. Gra 'Patrzę i mówię - wyrazy' oraz gra 'Patrzę i mówię - głoski', może być z dużym powodzeniem wykorzystywana w pracy z dziećmi autystycznymi (wizualizacja głosek polskich w postaci labiogramów).

Ogranicznia wersji demo

Słownik zawiera tylko wyrazy zaczynające się na literę A i B Jest tylko jedna gra Na filmy i zdjęcia nałożony jest napis DEMO.

Uwaga!

Do poprawnej pracy programu wymagane są: - przeglądarka Internet Explorer 6.0 (lub nowsza) - do pobrania w dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki WWW i klienci poczty e-mail - DirectX w wersji min. 7.0 - najnowsza wersja do pobrania w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Rozszerzenia multimedialne i kodeki - biblioteki Microsoft .NET Framework 1.1 - do pobrania w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki - w razie problemów ze słownikiem, proszę zainstalować kodek wideo użyty w programie: Xvid - do pobrania w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Rozszerzenia multimedialne i kodeki

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.01 ocena
Twoja ocena
ProducentADEG.NET s.c.
Liczba pobrań31 506
Data aktualizacji4 wrz 2006
Rozmiar pliku4.62 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (demo)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)