Konami wybuduje w Tokio wieżowiec dla centrum e-sportu. Odbędą się tam szkolenia i zawody

Strona głównaKonami wybuduje w Tokio wieżowiec dla centrum e-sportu. Odbędą się tam szkolenia i zawody
11.03.2019 06:00
Konami wybuduje w Tokio wieżowiec dla centrum e-sportu. Odbędą się tam szkolenia i zawody

Konami, firma znana głównie jako producent Metal Gear Solid i Pro Evolution Soccer, poważnie inwestuje w e-sport. Firma rozpoczęła budowę wieżowca, który posłuży za miejsce szkoleń i rozgrywek. Projekt ochrzczono mianem Centrum Twórczego Konami.

Budynek stanie w Tokio w regionie Ginza, będącym jednym z najbardziej luksusowych i najdroższych miejsc w japońskiej stolicy. Co ciekawe, ma się to odbyć już w listopadzie 2020 roku, czyli niedługo po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Wedle zapowiedzi, konstrukcja zaoferuje 12 pięter i wszystkie zostaną po brzegi wypełnione atrakcjami dla e-sportowców i ich fanów.

W planie zagospodarowania znajdują się: akademia dla przyszłych zawodników, pomieszczenia turniejowe, tematyczna galeria sztuki, a także sklep z grami i akcesoriami.

– Ludzie, którzy uczestniczą w e-sportach, będą w przyszłości stać ramię w ramię z tymi, którzy uczestniczą w prawdziwych sportach takich jak piłka nożna, a nawet przewyższą ich [pod względem popularności i zarobków – przyp. red.] – argumentuje inwestycję prezes Kimihiko Higashio. – W porównaniu do pionierów e-sportu w Ameryce i Europie, Japonia ma jeszcze długą drogę. Jednak patrząc z innej strony, oznacza to, że Japonia ma dużo miejsca na wzrost – dodaje.

Kinguin Esports Performance Center. Źródło: Materiały prasowe
Kinguin Esports Performance Center. Źródło: Materiały prasowe

W Polsce już coś takiego mamy. Zdziwieni?

Choć nie sposób odmówić Japończykom rozmachu, trzeba przyznać, że ich pomysły nie są jakoś szczególnie innowacyjne. Podobne centra e-sportu powstają na całym świecie, a jedno z nich mieści się nawet w stołecznej Warszawie. Mowa o Kinguin Esports Performance Center przy ulicy Poleczki 31a, w okolicach Lotniska Chopina. Tam również odbywają się rozmaite prelekcje, spotkania, treningi itd. Generalnie wszystko to, czego potrzebować mogą przyszli i obecni e-sportowcy.

Inna sprawa, że przynajmniej na ten moment nie widać, aby tego rodzaju miejsca biły rekordy popularności. Choć może to tylko efekt wciąż relatywnie niskiej liczby odbiorców.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)