Konflikt Google vs Chiny: Pekin wyciąga rękę

Konflikt Google vs Chiny: Pekin wyciąga rękę

Wojciech Cybulski
05.03.2010 17:21

Chińskie władze zdecydowały się zmienić swoje stanowisko dotyczące niedawnych ataków na Google. Pekin nawiązał dialog z internetowym gigantem i ustami swoich urzędników potwierdził, że trwają obecnie konsultacje z Google zmierzające do zakończenia trwającego wiele tygodni konfliktu.

Chiny chcą jak najszybciej porozumieć się z Google, które zapowiedziało, że nie ma zamiaru dłużej cenzurować wyników wyszukiwania w Państwie Środka i jest nawet gotowe do zrezygnowania z działalności na chińskim rynku. Li Yizhong, szef Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) zaznaczył, że konsultacje trwają i mają na celu rozwiązanie sporu. Jest to duża zmiana w podejściu chińskich władz, które do tej pory odcinały się od całego wydarzenia. Przedstawiciele Google nie chcieli komentować tych rewelacji.

Należy oczekiwać, że władze w Pekinie będą starały się rozwiązać konflikt z Google przy jak najmniejszym uszczerbku dla swojego wizerunku. Pozwala to sądzić, że rozmowy między przedstawicielami amerykańskiej korporacji a urzędnikami Państwa Środka będą bardzo trudne i mogą przeciągnąć się w czasie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)