Koniec czekania! Google udostępnia obrazy Androida 5.0 dla starszych Nexusów

Koniec czekania! Google udostępnia obrazy Androida 5.0 dla starszych Nexusów

Koniec czekania! Google udostępnia obrazy Androida 5.0 dla starszych Nexusów
Tomek Kondrat
12.11.2014 21:54, aktualizacja: 12.11.2014 22:55

Po wielu tygodniach czekania, użytkownicy Nexusów 5, 7 (Wi-Fi) oraz 10 mają możliwość wgrania najnowszej wersji systemu Android na swoje urządzenia. Google udostępniło obrazy systemu, które można wgrać, nie czekając na aktualizację OTA. Z aktualizacji powinni również być zadowoleni deweloperzy, gdyż wraz z obrazami zaktualizowane zostały pliki binarne niezbędne do prawidłowego i wydajnego działania Androida na custom ROM-ach.

Oficjalna premiera kodu źródłowego Androida 5.0 Lollipop miała miejsce niemal dwa tygodnie temu. Od tego czasu pojawiło się nawet kilka nieoficjalnych portów systemu na oficjalnie niewspierane przez Google modele telefonów. W międzyczasie Google udostępniło obrazy dla Nexusa 9 oraz Nexus Playera. Z powodu błędów powodujących nadmierne zużywanie baterii, aktualizacja została wstrzymana. Z jednej strony cieszy, że Google zdecydowało się na wydanie jak najbardziej dopracowanego systemu, jednak z drugiej strony data premiery obrazów poprzednich wersji Androida najczęściej pokrywała się z premierą kodu.

Obraz

Wspomniany błąd dotyczył łączności Wi-Fi. Telefon, bo problem dotykał Nexusa 5, który miał włączone Wi-Fi, był „atakowany” żądaniami przerwania IRQ. Deweloperzy dowiedzieli się o kłopotach niemal w przededniu premiery Androida 5.0, stąd decyzja o przesunięciu terminu upublicznienia obrazów. Błędy zostały jednak załatane, a oficjalną wersję systemu wraz z aplikacjami Google, można pobrać ze specjalnie przygotowanej strony zawierającej wszystkie dostępne do tej pory obrazy dla telefonów Nexus.

Aby przeprowadzić aktualizację, należy posiadać działający fastboot. Po rozpakowaniu pliku wystarczy uruchomić skrypt flash-all.bat dla Windows lub flash-all.sh dla systemów Unixowych. Domyślne ustawienia usuwają dane zgromadzone na telefonie, więc zalecane jest stworzenie kopii zapasowej lub usunięcie operatora -w z linii odpowiadającej za wgranie systemu w samym skrypcie. W ciągu kilku najbliższych dni aktualizacja powinna pojawić się również poprzez OTA. Obrazy dla Nexusów 7 oraz 4 zostaną wydane w późniejszym terminie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)