Koniec gender w The Sims 4: ubrania i cechy dostępne bez względu na płeć

Koniec gender w The Sims 4: ubrania i cechy dostępne bez względu na płeć03.06.2016 14:37
Koniec gender w The Sims 4: ubrania i cechy dostępne bez względu na płeć

Od premiery The Sims 4 minęły już niemal dwa lata, a produkcja właśnie doczekała się ważnej aktualizacji. Jak przystało na szeroko pojętą symulację życia, twórcy postanowili iść z duchem czasów i pozwolili sobie na gruntowną dekonstrukcję wirtualnej płci społeczno-kulturowej.

W praktyce oznacza to, że z najnowszej wersji gry zniknęły jakikolwiek ograniczenia dotyczące dostępności określonych elementów ze względu na płeć. Sima o płci biologicznie męskiej będzie można ubrać w odzież, którą w ramach gender przypisuje się zwyczajowo kobietom, oraz oczywiście na odwrót.

EA i Maxis, jak piszą producenci na blogu, chcą dać graczom możliwie jak najszersze możliwości dostosowywania sima do preferencji twórcy, co z kolei ma pozwolić im na utożsamianie się z wirtualną postacią. Mowa nawet o 700 przedmiotach, których dostępność była dotychczas limitowana dla jednej z płci.

350178040061716417

Oczywiście przykład z odzieżą to tylko jeden, najbardziej rzucający się w oczy element, który w interfejsie tworzenia postaci doczekał się zniesienia ograniczeń ze względu na płeć. Mowa także o takich aspektach prezencji jak sposób chodzenia czy ton głosu.

The Sims jest tworzone przez różnorodny zespół dla różnorodnej publiki, jest dla nas naprawdę ważne, aby gracze mieli możliwość bycia twórczymi i mogli wyrażać siebie przez grę.

Aktualizacja jest już dostępna dla posiadaczy The Sims 4, a z nowych funkcji można korzystać także w dodatkach. Z pewnością znajdzie się wielu przeciwników wprowadzonych nowości, wówczas jednak dojdzie do krytykowania tego, co gracze cenią najbardziej, czyli całkowitej (oczywiście w ramach przyjętej przez twórców poprawności) swobody tworzenia.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)