Koniec wsparcia dla Windows 2000 oraz Windows XP SP2

Koniec wsparcia dla Windows 2000 oraz Windows XP SP2

Wojciech Cybulski
12.07.2010 11:39, aktualizacja: 12.07.2010 13:11

Już jutro, 13 lipca kończy się okres wsparcia dla systemu operacyjnego Windows 2000 oraz Windows XP SP2. Microsoft przypomina wszystkim, którzy korzystają z tych wersji Windowsa, by zaktualizowali swój system instalując najnowsze dodatki Service Pack lub przesiedli się na nowsze edycje Windows.

Zakończenie obsługi dla dowolnego wydania systemu Windows oznacza, że Microsoft nie będzie udostępniał dla niego aktualizacji bezpieczeństwa. Użytkownicy chcący dalej otrzymywać poprawki usuwające luki i błędy muszą zaktualizować swój system do nowszej wersji. Właściciele komputerów z Windows XP SP2 mogą bezpłatne zaktualizować swój system instalując dodatek SP3. Nie dotyczy to osób, które posiadają w swoich komputerach 64-bitową odmianę Windows XP SP2 - dla nich okres wsparcia zakończy się dopiero w 2014 roku. W najgorszej sytuacji są zaś użytkownicy Windows 2000 - dla nich okres wsparcia kończy się definitywnie, bez możliwości jego przedłużenia poprzez instalację dodatku SP. Microsoft radzi użytkownikom tego systemu, by skontaktowali się z lokalnym oddziałem koncernu w celu omówienia planów migracji na nowszą edycje Windows. Przypominamy również, że od 13 kwietnia 2010 roku użytkownicy premierowego wydania Windows Vista są pozbawieni wsparcia technicznego - w tym przypadku firma Microsoft zaleca aktualizację do Service Pack 1 lub Service Pack 2.

Warto przypomnieć, że dodatki Service Pack nie są wyłącznie zbiorem poprawek udostępnianych przez Microsoft poprzez mechanizm Windows Update. Pakiety Service Pack dodają także do systemu wiele nowych funkcji - można się o tym przekonać oglądając naszą demonstrację. Pokazuje ona nowości, które wprowadza do Windows XP dodatek Service Pack 3.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)