Koniec z książkami w Microsoft Store. Przedsięwzięcie idzie do piachu

Koniec z książkami w Microsoft Store. Przedsięwzięcie idzie do piachu

Koniec z książkami w Microsoft Store. Przedsięwzięcie idzie do piachu
Piotr Urbaniak
03.04.2019 10:09, aktualizacja: 04.04.2019 10:24

Firma Microsoft postanowiła zakończyć sprzedaż książek w Microsoft Store. Od 2 kwietnia nie można już kupować nowych pozycji, a do lipca dział e-książek zniknie na dobre. Tym niemniej nie oznacza to, że firma z Redmond kogokolwiek pozostawi na lodzie. Pomyślano o rekompensacie.

Jak wynika z oficjalnego ogłoszenia, pomimo wyłączenia możliwości dokonania zakupów, Microsoft zamierza utrzymać treści na serwerach do lipca 2019 r. Firma potrzebuje tego czasu, aby przygotować się do procedury zwrotów. Tak, każdy klient wygaszanego właśnie sklepu z e-książkami otrzyma pełny zwrot środków. W ten sam sposób, w jaki dokonał opłaty za zamówienie.

Oczywiście nie dotyczy to książek rozdawanych w ramach akcji promocyjnych czy nominalnie darmowych, za które właściciel płacić nie musiał. Jeśli jednak w którejkolwiek pozycji w zbiorze, bez względu na sposób uzyskania, znajdują się jakieś adnotacje nabywcy, to Microsoft zamierza dorzucić dodatkowe 25 dol. w formie zasilenia konta Microsoft Store.

Taka konkurencja to nie konkurencja

E-książki trafiły do Microsoft Store bez większego echa, na początku 2017 r. Trudno powiedzieć, jaki cel przyświecał wówczas przedsiębiorstwu, bo kampanię reklamową ograniczono do minimum. Na dodatek, pomimo pierwotnych zapowiedzi, oferta nigdy nie opuściła USA.

Jeśli miał być to cios w dostępne globalnie usługi Amazona, Apple'a czy Google'a, to nic dziwnego, że okazał się chybiony. Dzisiaj oferta znika równie szybko i bezszelestnie, co się pojawiła.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)