Konkurencja Google dobrze robi? Microsoft wprowadza przyjazne dla firm plany na Office 365

Konkurencja Google dobrze robi? Microsoft wprowadza przyjazne dla firm plany na Office 365

10.07.2014 16:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z dotychczasowych planów taryfowych dla Office 365 zadowolonebyły raczej tylko największe przedsiębiorstwa. Oferta dla małychi średnich firm pozostawiała trochę do życzenia. Konkurencja zestrony Google, promującego na każdym kroku swój online'owy pakietbiurowy, od niedawna zapewniający pełną kompatybilność zdokumentami OOXML stosowanymi przez Worda czy Excela, zmusiłaMicrosoft do zmian. Nowe plany, które wejdą w życie od 1października, są dla mniejszych przedsiębiorstw znacznieatrakcyjniejsze.

Dotychczasowe trzy plany dla małych i średnich firm – Office365 Small Business, Office 365 Small Business Premium orazOffice 365 Midsize Business zostanązastąpione przez trzy nowe plany, na pierwszy rzut oka bardziejelastyczne. Są to:

  • *Office 365 Business, dający dostęp do głównychaplikacji Office, tj. Outlooka, Worda, Excela, PowerPointa, OneNote iPublishera, 1 TB konto w usłudze wirtualnego dysku OneDrive, zmożliwością edycji i współdzielenia dokumentów w chmurze zpoziomu Windows, OS-a X, iPada, tabletów z Windows oraz smartfonów.Cena planu to 8,25 USD za użytkownika miesięcznie (cen w eurojeszcze nie podano).
  • Office 365 Business Essentials, dający dostęp dopodstawowych usług w chmurze dla biznesu, w tym pocztyelektronicznej, kalendarzy, Office Online, telekonferencji iwirtualnego dysku OneDrive. Cena planu to 5 USD za użytkownikamiesięcznie.
  • Office 365 Business Premium, będące połączeniem ofertyz planów Business i Business Premium*. Cena planu to12,50 USD za użytkownika miesięcznie.

Najważniejszą zmianą jest brak limitów liczby użytkownikówdla każdego z planów. Oznacza to, że przedsiębiorstwozatrudniające np. 250 pracowników, nie będzie musiało korzystaćz planu Midsize Business (12,30 euro za użytkownika miesięcznie),mimo że wszyscy pracują w nim głównie w przeglądarce iwystarczyłby im plan Small Business, dający dostęp do usługonline w cenie 4,10 euro za użytkownika miesięcznie (aleprzeznaczony dla maksymalnie 25 użytkowników).

Obraz

Tak samo firmy zatrudniające więcej niż 25 osób uzyskająmożliwość tańszego dostępu do desktopowych aplikacji pakietuOffice, wykupując potrzebną im liczbę subskrypcji dla Office 365Business. Nie stracą przy tym możliwości integracji z usługąActive Directory czy dostępu do sieci społecznościowej Yammer.

Microsoft zapowiada też, że w razie zmian w potrzebach firmyznacznie łatwiej będzie dostosować Office 365 do swoich potrzeb –będzie można np. wybranych użytkowników przenieść na planEnterprise, czy zapewnić im dostęp do takich aplikacji jak Visio,Dynamics czy Project. Zmiany obejmą obecnych abonentów – będąoni mogli od 1 października 2014 przejść na nowe plany alboodnowić dotyczasowe. Rok później konieczne będzie przejście nanowe plany.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)