Kopia zapasowa w chmurze według Trend Micro

Kopia zapasowa w chmurze według Trend Micro

16.11.2011 12:31

Na rynku kopii zapasowych w chmurze pojawiło się kolejne rozwiązanie, tym razem autorstwa Trend Micro — firmy znanej z oprogramowania chroniącego nasze komputery i telefony przed wirusami i spamem.

Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, chmura Trend Micro to nie tylko dysk sieciowy. SafeSync oferuje możliwość automatycznej synchronizacji wybranych folderów oraz ręcznej synchronizacji plików między posiadanymi urządzeniami metodą przeciągnij-i-upuść. Ponadto pliki można łatwo udostępniać innym oraz wysyłać na Facebooka i Twittera. Oczywiście dla przesyłania plików można ograniczyć dostępne łącze zależnie od indywidualnych potrzeb każdego urządzenia.

Jednak najważniejszą cechą SafeSync jest bezpieczeństwo. Dane są przechowywane w dwóch centrach danych, przy czym to znajdujące się w Stanach Zjednoczonych posiada certyfikat SAS70 typu II. Dane podczas przesyłania są zabezpieczone 256-bitowym szyfrem AES, a kopie plików przechowywane są na Trend Micro SecureCloud.

SafeSync to usługa dostępna dla użytkowników systemów Windows, Mac OS X, Android 2.2 lub nowszy oraz iOS 3.1.3 lub nowszy. Z innych systemów (Linux, Windows 7) można dostać się do swoich danych z poziomu przeglądarki internetowej. Możliwości są ciekawe, a firma ma ponad 20 lat doświadczenia w zabezpieczaniu komputerów, więc usługa budzi zaufanie. Cena usługi jednak nie przekonuje. Za 20 GB przyjdzie nam zapłacić 30 euro za rok lub 50 euro za dwa lata, za 50 GB 7 euro miesięcznie, 70 euro rocznie lub 120 euro za dwa lata, a za 100 GB odpowiednio 11, 110 i 170 euro. Usługę można testować za darmo przez 30 dni po rejestracji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)