Korzystasz z aplikacji Facebooka? Sprawdzaj swoje rachunki

Źródło: facebook.com/facebook
Źródło: facebook.com/facebook
Karolina Kowasz

08.09.2014 21:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy aplikacji Facebooka powinni sprawdzić, czy z jej powodów nie płacą wyższych rachunków za telefon, bądź ich pakiety ruchu sieciowego nie zużywają się zbyt szybko. Jest spora szansa, że taki problem istnieje dzięki nieodpowiednim ustawieniom aplikacji i można się go pozbyć za pomocą kilku dotknięć.

Źródło: facebook.com/facebook
Źródło: facebook.com/facebook

W teorii automatyczne uruchamianie się filmików na Facebooku powinno działać wyłącznie wtedy, gdy nasz smartfon czy tablet jest połączony z WiFi. Portal społecznościowy przyznaje jednak, że w sytuacji, kiedy korzystamy z 3G lub 4G, filmy także będą same startować. Bardzo łatwo jest to przeoczyć, ponieważ każde wideo uruchamia się z wyciszonym dźwiękiem, toteż możemy stracić dużą część naszego pakietu sieciowego (lub też nabić wysoki rachunek), zanim w ogóle zauważymy odtwarzany film.

Na szczęście takiej sytuacji możemy łatwo zapobiec. Jeżeli jesteśmy posiadaczami iPhone'a lub iPada musimy wejść w panel ustawień, wybrać konfigurację Facebooka, a następnie przejść do opcji Auto-play i zaznaczyć Wi-fi only, jeżeli chcemy by filmy automatycznie uruchamiały się, gdy jesteśmy podłączeni do WiFi lub off w sytuacji, kiedy nie chcemy by filmy same startowały. Podobnie jest na urządzeniach z Androidem. Użytkownik musi wejść w panel ustawień swojego konta na Facebooku, wybrać konfigurację aplikacji, a następnie w ogólnych ustawieniach znaleźć opcję Auto-play i wybrać Only on Wi-fi bądź off. Na wypadek problemów, Facebook przygotował specjalny poradnik jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie filmów.

Jeżeli podobny problem mamy także z desktopową wersją Facebooka, to także możemy wyłączyć automatyczne uruchamianie wideo wybierając ustawienia, a następnie filmy i zaznaczyć opcję Wył., co na pewno zmniejszy nasze rachunki, gdy korzystamy z Internetu mobilnego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)