Książki i magazyny w Centrum Oprogramowania Ubuntu

Książki i magazyny w Centrum Oprogramowania Ubuntu

26.10.2011 14:48

Na fali rozszerzania działalności firma Canonical postanowiła spróbować swoich sił… w księgarni.

Od dziś za pośrednictwem Centrum Oprogramowania Ubuntu można kupić książki elektroniczne i magazyny. Ubuntu Software Center, które pojawiło się wraz z Ubuntu 9.10, przestaje być jedynie atrakcyjną alternatywą dla menedżera pakietów Synaptic. Stopniowo do Centrum wprowadzono również możliwość kupowania płatnego oprogramowania dla Linuksa i możliwość recenzowania programów, co bardzo zbliża aplikację do konkurencyjnych rozwiązań tego typu, jak wzorcowy App Store czy Android Market.

Nie są to pierwsze kroki Canonicala w dziedzinie sprzedaży cyfrowych treści. W ubiegłym roku otwarty został Ubuntu One Music Store, za pośrednictwem którego użytkownicy Ubuntu mogą kupować muzykę. Sklep nie jest konkurencją dla Amazon MP3 czy iTunes, ale stanowi ciekawą alternatywę. Zapewne tak samo będzie z możliwością kupowania materiałów do czytania. Obecnie za pośrednictwem elektronicznego sklepu Canonicala można kupić magazyny wydawnictw Linux New Media (wydawca Linux Magazine i Ubuntu User) i Pearson Technology Group.

Książki będzie można pobrać w formie atrakcyjnych wizualnie plików PDF. Dla użytkowników znających język angielski będzie to gratka, ale mimo że oba wydawnictwa są obecne na polskim rynku, pod znakiem zapytania stoi obecność tłumaczeń na straganie Canonicala. Jednak jeśli można kupić płyty polskich muzyków w Ubuntu One Music Store, zapewne książki w naszym języku również będą rozprowadzane na platformie Canonicala.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)