Książki z abonamentu Legimi od dziś na czytnikach Kindle

Książki z abonamentu Legimi od dziś na czytnikach Kindle

Książki z abonamentu Legimi od dziś na czytnikach Kindle
16.10.2017 12:55, aktualizacja: 16.10.2017 13:21

Czytanie w abonamencie Legimi już dziś będzie możliwe na czytnikach Kindle. Choć mamy spory wybór czytników na polskim rynku, urządzenia Amazonu są wciąż w czołówce najpopularniejszych w Polsce.

Niestety rozwiązanie to nie jest tak eleganckie, jak czytanie w aplikacji na czytniku inkBOOK czy PocketBook, gdzie można zainstalować aplikację i korzystać z wszystkich jej możliwości. Prowadzący księgarnię wykorzystali sposób na transfer książek z abonamentu Legimi na czytnik Kindle z ekranem dotykowym w postaci plików z DRM (format AZW), które odczytamy tylko na tym urządzeniu. Służy do tego program Legimi dla Kindle, który dziś zostanie udostępniony dla Windowsa, a w najbliższych tygodniach także dla macOS-a.

Jak to działa?

350205600699017153

Po uruchomieniu programu trzeba oczywiście zalogować się na konto, z którego pobrane będą książki. Pobieranie na Kindle'a będzie dostępne tylko dla abonamentów bez limitu stron, gdyż nie ma sposobu na kontrolę, ile stron z pobranej książki można przeczytać na Kindlu. Zarządzanie książkami odbywa się z poziomu strony internetowej Legimi, gdzie można dodawać swoje ulubione książki do półek.

350205600699148225
350205600699213761

Następnie program Legimi poprosi o podłączenie czytnika Kindle kablem USB do komputera. Po wykryciu go, co zawsze przebiegało bez problemów, można uruchomić proces synchronizacji i wybrać książki, które zostaną przesłane na Kindle'a.

350205600699344833
350205600699410369

Książki z Legimi nie będą w żaden sposób odróżniać się od pozostałych, znajdujących się w pamięci czytnika. Jeśli jest dostępny, będzie można w nich korzystać ze spisu treści i tym podobnych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Przynajmniej raz na miesiąc potrzebna będzie ponowna synchronizacja z kontem Legimi, by odświeżyć ważność książek.

Ile to kosztuje?

Subskrybenci korzystający z Legimi na Kindle zyskają dostęp do ok. 7 tys. tytułów, wśród nich takich hitów ostatnich miesięcy, jak „Mężczyzna, który gonił swój cień”, „Wilcze Leże” i „Zapisane w wodzie”. Są także tytuły niedawno nagradzane, m.in. Nike 2017 („Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”) oraz książki tegorocznego Noblisty Kazuo Ishiguro. Katalog będzie powiększany o kolejne tytuły.

Wysyłanie książek na Kindle będzie dostępne w abonamentach:

  • e-booki bez limitu (od 32,99 zł miesięcznie), umożliwi dodanie 3 nowych ebooków co miesiąc
  • e-booki + audiobooki bez limitu (od 39,99 zł miesięcznie), umożliwiający dodanie 5 nowych ebooków co miesiąc

W ramach pakietu możliwe jest korzystanie z 3 urządzeń oprócz Kindla (smartfon, tablet lub komputer) z nielimitowanym dostępem do całego katalogu e-booków, czyli ponad 20 tys. ebooków i audiobooków. Podłączenie kolejnego czytnika będzie już dodatkowo płatne – 20 zł miesięcznie.

Z możliwości czytania na Kindlu skorzystają też subskrybenci w ofertach operatorów komórkowych (Play, T-Mobile, Plus). Wyłączeni z niej będą niestety posiadacze pakietów bibliotecznych. Szczegóły znajdziecie na stronie Legimi.pl/kindle już dziś.

W trwającej do 30 października promocji można zamówić wybrany abonament bez zobowiązania w cenie równej miesięcznej subskrypcji z umową na 12 miesięcy. Jednocześnie z udostępnieniem subskrypcji na Kindle do Legimi wraca oferta czytnik za 1 zł. Od dziś dostępne będą 3 modele czytników: PocketBook Touch Lux 3 (również w najnowszej wersji Gold), inkBOOK Prime i inkBOOK Classic 2. W promocji trwającej do 30 października najtańszy z abonamentów Legimi ofercie z czytnikiem kosztować będzie 44,99 zł.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)