Łatwa instalacja i konfiguracja systemu Arch Linux, bez wklejania komend

Jestem czytelnikiem portalu Dobreprogramy już od dłuższego czasu, i wielokrotnie w różnych wpisach jak i komentarzach pojawiało się stwierdzenie, że instalacja i konfiguracja Arch Linuxa wymaga wklepywania dużej ilości komend, jest żmudna i czasochłonna. Jest to prawda, oficjalny sposób na instalację tego systemu właśnie taki jest, i wielokrotnie sam tak robiłem. Niewątpliwie udana instalacja tego systemu w ten właśnie sposób sprawia wiele frajdy, ale czasami nie chce nam się tego robić, nie mamy czasu lub też z innych powodów chcemy aby ten proces był łatwiejszy.

Sprytne ukrywanie danych wewnątrz innych plików, czyli praktyczne wykorzystanie strumieni w NTFS

Z racji tego, że jest to mój debiut na blogu dobrychprogramów chciałbym na wstępie się z Wami przywitać i zaprosić do lektury mojego pierwszego wpisu.

Istnieją różne sposoby na ukrycie danych (np. zdjęć, filmów) przed niepowołanymi osobami. Niektórzy umieszczają je gdzieś głęboko na dysku gdzie nikt nie zagląda, inni umieszczają je w szyfrowanych kontenerach np. tworzonych w programie TrueCrypt, jeszcze inni umieszczają je w chmurach internetowych. W tym wpisie pokażę nieco inny sposób na ukrycie swoich danych. Jest on szybki oraz dość skuteczny.